Była w PSL, kancelarii Kopacz i resorcie Morawieckiego. Została wiceministrem inwestycji i rozwoju

Polska
Była w PSL, kancelarii Kopacz i resorcie Morawieckiego. Została wiceministrem inwestycji i rozwoju
Twitter/Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Andżelika Możdżanowska odebrała nominację na wiceministra w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju - poinformowały w czwartek służby prasowe resortu. Możdżanowska pełni także funkcję pełnomocnika rządu ds. małych i średnich przedsiębiorców.

Nowa wiceminister inwestycji i rozwoju od października 2017 r. pełniła funkcję wiceministra w Ministerstwie Rozwoju, gdzie zajmowała się sprawami związanymi z małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

 

Jej kariera parlamentarna zaczęła się w 2011 roku, gdy została senatorem z rekomendacji PSL. Dopiero potem została członkiem tej partii, a także sekretarzem Rady Naczelnej PSL. W 2014 roku bezskutecznie kandydowała do Parlamentu Europejskiego.

 

W 2015 r. została sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera w rządzie Ewy Kopacz - odpowiadała m.in. za kontakty z parlamentem.

 

W wyborach w 2015 roku została posłem z list PSL. Od powstania komisji ds. Amber Gold w lipcu 2016 roku reprezentowała w niej ludowców.

 

Jako posłanka PSL nie stroniła od krytycznych opinii wobec partii rządzącej. Rok po wyborach, w październiku 2016 roku, w kontekście rządów PiS mówiła, że "władza absolutna, deprawuje absolutnie". Oceniała też, że PiS zawłaszczył media publiczne, administrację i służbę cywilną, prowadzi politykę zagraniczną na bardzo niskim poziomie, niepotrzebnie upolitycznił wojsko, a także skłóca społeczeństwo.

 

Przez kilka miesięcy była bezpartyjna 

 

W lipcu br. rzecznik klubu PSL poinformował, że Możdżanowska opuszcza ten klub. Sama Możdżanowska w wydanym oświadczeniu przyznała, że decyzja o opuszczeniu sejmowego klubu PSL nie była łatwa, i że pozostaje posłem niezrzeszonym. Szczegółowych motywów swojej decyzji nie chciała jednak komentować. W grudniu 2017 roku wstąpiła do klubu PiS.

 

Przyznała też, że z końcem sierpnia br. rezygnuje też z pracy w komisji śledczej ds. Amber Gold, bo jej miejsce powinien zająć przedstawiciel PSL. W połowie września została formalnie odwołana przez Sejm z komisji, a jej miejsce zajął Krzysztof Paszyk.

 

Poseł PiS Jan Mosiński z okręgu wyborczego kalisko-leszczyńskiego, z którego wywodzi się posłanka, mówił wtedy, że decyzja Możdżanowskiej o odejściu z PSL w kuluarach sejmowych komentowana była "jako forma obrażenia się na decyzję partyjną o wymianie jej na kogoś innego do pracy w komisji Amber Gold w celu podciągnięcia notowań formacji".

 

Pracowała m.in. jako dziennikarz oraz wykładowca akademicki 

 

Andżelika Możdżanowska ukończyła studia z zakresu zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jest także absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowywania i zarządzania projektami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej w Instytucie Biznesu w Kaliszu.

 

Przed rozpoczęciem działalności parlamentarnej pracowała jako dziennikarz, nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych oraz wykładowca akademicki. Prowadziła Centrum Obsługi Biznesu, zajmując się m.in. doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy UE.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie