"Trudno grać w jednym zespole w innej koszulce". Możdżanowska o wstąpieniu do klubu PiS

Polska
"Trudno grać w jednym zespole w innej koszulce". Możdżanowska o wstąpieniu do klubu PiS
Polsat News

Będąc członkiem rządu, uznałam, że tak, jak na boisku piłkarskim, trudno grać w jednym zespole w innej koszulce, tak i w polityce trzeba założyć taką samą koszulkę - powiedziała wiceminister rozwoju Andżelika Możdżanowska, komentując wstąpienie do klubu PiS.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała we wtorek PAP, że do klubu jej partii dołączyła Andżelika Możdżanowska, która od października jest pełnomocnikiem rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw.

 

- Realizując działania na rzecz Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz jednocześnie będąc członkiem rządu, uznałam, że podobnie, jak na boisku piłkarskim, trudno grać w innej koszulce w jednym zespole i jednocześnie wspólnie strzelać gole, tak i w polityce trzeba założyć wspólna koszulkę dla wspólnej Strategii Na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - oświadczyła w rozmowie z wiceminister rozwoju.

 

Do Sejmu z listy PSL

 

Jak poinformowała Możdżanowska, jej misją w resorcie rozwoju, będzie stworzenie Kodeksu Dobrych Praktyk Małych i Średnich Przedsiębiorstw, zwiększenie szans rozwojowych oraz zapewnienia "dobrego klimatu" inwestycyjnego i regulacyjnego, dla - według niej - "najważniejszego" sektora gospodarki.

 

W latach 2011-2015 Andżelika Możdżanowa była senatorem PSL. W 2015 r. była sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Do Sejmu obecnej kadencji weszła z listy PSL, w lipcu opuściła klub ludowców.

 

Zarządzanie oraz ochrona środowiska 

 

Możdżanowska przed rozpoczęciem działalności parlamentarnej pracowała jako dziennikarz, nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych oraz wykładowca akademicki. Prowadziła Centrum Obsługi Biznesu, zajmując się m.in. doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy UE.

 

Możdżanowska ukończyła studia z zakresu zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jest także absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowywania i zarządzania projektami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej w Instytucie Biznesu w Kaliszu.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie