Krzysztof Falkowski nowym prezesem Agencji Mienia Wojskowego

Polska
Krzysztof Falkowski nowym prezesem Agencji Mienia Wojskowego
Agencja Mienia Wojskowego

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki powołał Krzysztofa Falkowskiego na stanowisko prezesa Agencji Mienia Wojskowego na 3-letnią kadencję - poinformowała rzeczniczka AMW Małgorzata Weber.

Nowego prezesa Agencji Mienia Wojskowego przedstawił kierownictwu i pracownikom AMW wiceminister obrony Tomasz Zdzikot.

Przed objęciem stanowiska prezesa przez Falkowskiego obowiązki prezesa pełnił od 1 grudnia ub. r. wiceprezes Krzysztof Milewski. Zgodnie z ustawą prezesa AMW powołuje premier na wniosek ministra obrony.

 

Obecne kierownictwo Agencji Mienia Wojskowego składa się z prezesa oraz czterech zastępców. Są nimi Ilona Kowalska, Marcin Kowalczyk, Krzysztof Milewski i Dominik Zaremba.

 

Agencja Mienia Wojskowego zajmuje się sprzedażą zbędnych wojsku nieruchomości i majątku ruchomego; handlem uzbrojeniem oraz zapewnieniem żołnierzom mieszkań - administrowaniem nimi i budową nowych. Poza zbywaniem zbędnego wojsku uzbrojenia AMW ma prawo kupować nową broń od producentów i przekazywać ją wojsku, także w celu wsparcia sojuszników.

 

W październiku 2016 Sejm znowelizował ustawę o AMW, nowelizacja oznaczała odstąpienie od konkursów przy zatrudnianiu na kierownicze stanowiska w AMW oraz możliwość sprzedaży za granicę sprzętu wojskowego, produktów podwójnego zastosowania i uzbrojenia będącego w gestii podmiotów podległych MON albo MSWiA lub przez te ministerstwa nadzorowanych.

 

PAP

bas/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze