"Putin w tej chwili pije szampana". Poseł Kukiz'15 o tym, kto korzysta na konflikcie z Izraelem

Polska

- Ten rozdźwięk pomiędzy Polską a Izraelem oznacza rozdźwięk pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi, a to z kolei oznacza, że Putin w tej chwili pije szampana - powiedział w "Tak czy Nie" Grzegorz Długi (Kukiz'15). - Dla Ameryki i dla amerykańskiej klasy politycznej sojusz z Izraelem jest rzeczą fundamentalną - stwierdził Michał Kamiński (Unia Europejskich Demokratów).

Kamiński podkreślał niezwykle ważną rolę wyborców pochodzenia żydowskiego w Stanach Zjednoczonych i wskazywał jednocześnie na silne polityczne wpływy organizacji żydowskich, które - jak stwierdził - są "na te sprawy bardzo wyczulone".

 

"Oni nie lubią robić kroku do tyłu"

 

Polityk wyraził obawę, że jeżeli nasz rząd nie zrobi "teraz kroku do tyłu" (zmiana kontrowersyjnej ustawy o IPN - red.) to konsekwencje mogą być poważne.

 

- A biorąc pod uwagę mentalność tych ludzi, którzy nami rządzą, oni nie lubią robić kroku do tyłu, oni lubią cały czas iść do przodu i nie patrzeć dokąd - powiedział polityk Unii Europejskich Demokratów.

 

"Rozdźwięk niebezpieczny dla naszego interesu"

 

Grzegorz Długi tłumaczył, że konflikt z Izraelem może mieć duży wpływ na pogorszenie relacji Polski z USA.

 

- Amerykanie przestaną wspierać nasze strategiczne interesy, nawet przestaną tutaj mieć swoje bazy, które chcemy, żeby mieli itd. Ten rozdźwięk pomiędzy Polską a Izraelem jest niebezpieczny dla naszego interesu narodowego bezpieczeństwa - podkreślił poseł Kukiz'15.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

Polsat News

paw/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie