Z Krakowa będzie można polecieć bezpośrednio do stolicy Jordanii

Polska
Z Krakowa będzie można polecieć bezpośrednio do stolicy Jordanii
Flickr/Andy Mitchell/CC BY-SA 2.0

Od końca października linie lotnicze Ryanair uruchomią bezpośrednie połączenie z Krakowa do stolicy Jordanii - Ammanu. Rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu i staną się częścią zimowego rozkładu lotów 2018/19 - poinformowała w niedzielę rzecznik prasowy Kraków Airport Monika Pabisek.

Jordania to dwudziesty ósmy kraj w siatce połączeń krakowskiego lotniska.

 

- Oferta bazowego przewoźnika rozszerza możliwość zaplanowania podróży z Krakowa do Azji i poszukiwanie słońca w kolejnym sezonie zimowym - podkreśla prezes Zarządu Kraków Airport Radosław Włoszek.

 

Oferta linii lotniczych Ryanair umożliwia zaplanowanie wypoczynku w Jordanii. Na liście światowego dziedzictwa UNESCO znajdują m.in. starożytne skalne miasto Nabatejczyków - Petra, Kasr Amra czyli zamek na środku pustyni i Wadi Rum zwany Doliną Księżycową.

 

W sprzedaży pod koniec lutego

 

Bilety na trasie Kraków - Amman będą w sprzedaży pod koniec lutego.

 

W sezonie letnim 2018 r. nowe połączenia z Krakowa uruchomi czterech przewoźników: flyDubai do Dubaju, Ryanair do Burgas, Norwegian do Helsinek, LOT do Budapesztu. LOT zwiększy także częstotliwość lotów do Chicago do dwóch tygodniowo. Na lato pozostaną również nowości sezonu zima 2017/2018, w tym m.in. połączenie Ukraine International Airlines do Kijowa.

 

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym, który w zeszłym roku odprawił ponad 5,8 mln osób, a na ten rok prognozuje 9-proc. wzrost ruchu pasażerskiego.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie