Ryanair odwołuje loty. Aby poprawić punktualność

Świat

"Ryanair zdecydował się zrezygnować z 40-50 lotów dziennie przez następne 6 tygodni (do końca października), aby poprawić punktualność całego systemu, która spadła poniżej 80 proc. w pierwszych dwóch tygodniach września" - poinformował przewoźnik w komunikacie.

Jak wyjaśniono, spadek punktualności spowodowany był "wieloma czynnikami, takimi jak strajki we Francji, zła pogoda, zwiększona liczba urlopów obsługi (pilotów i personelu pokładowego)".


"Zgodnie z wymogami IAA, Ryanair musi rozliczyć zaległe urlopy dla pracowników do 31 grudnia 2017 roku, aby przejść do kolejnego kalendarza od 1 stycznia 2018” – poinformowano w komunikacie.


Jak podkreślono, punktualność linii spadła z 90 do 80 proc., "co jest niedopuszczalnym poziomem zarówno dla przewoźnika jak i klientów".


"Przepraszamy serdecznie"


"Zmniejszając swoją planowaną siatkę połączeń w ciągu najbliższych tygodni o mniej niż 2 proc. (wybranych z 2500 lotów codziennych), linia będzie mogła dołożyć samoloty na innych trasach, które pomogą przywrócić wydajność do średniej na poziomie 90 proc." - napisano.


- Przepraszamy serdecznie naszych klientów, których dotkną odwołania lotów. Będziemy robić wszystko, aby zorganizować alternatywne loty - lub dokonać pełnej refundacji poniesionych kosztów – powiedział szef komunikacji Ryanair, Robin Kelly.


Przedstawiciele linii lotniczej poinformowali, że informację o odwołanym locie pasażerowie otrzymają drogą mailową na adres użyty podczas dokonywania rezerwacji.


Pełną listę odwołanych lotów można znaleźć tutaj.

 

fly4free.pl, Fot.Reuters

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie