Trzystu imigrantów ukrywało się w przyczepach dwóch ciężarówek. "Podróżowali w opłakanych warunkach"

Świat
Trzystu imigrantów ukrywało się w przyczepach dwóch ciężarówek. "Podróżowali w opłakanych warunkach"
Wikimedia Commons/Phil Gingrey
Granica amerykańsko-meksykańska

Uratowano trzystu migrantów z Ameryki Środkowej, ukrywających się w przyczepach dwóch ciężarówek, które zostały zatrzymane w dwóch stanach położonych nad Zatoką Meksykańską - podał w oświadczeniu w sobotę Narodowy Instytut ds. Imigracji.

Dwie ciężarówki zostały zatrzymane o świcie w stanie Tamaulipas, w punkcie kontrolnym graniczącym z Teksasem.

 

Przemyt ludzi został wykryty dzięki skanerom - 198 migrantów z Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru ukrywało się w przyczepach, w których nie było odpowiedniej wentylacji, żywności i wody, a poruszanie się było uniemożliwione.

 

"Podróżowali w opłakanych warunkach" - czytamy w oświadczeniu.

 

Zarzut handlu ludźmi

 

Trzy osoby zostały aresztowane, postawiono im zarzut handlu ludźmi.

 

W odrębnym oświadczeniu wydanym przez miejscowe władze opisano podobną sytuację, która miała miejsce w piątek po południu w stanie Veracruz - znaleziono tam ciężarówkę przewożącą 102 osoby pochodzące z Ameryki Środkowej. Wszyscy "wykazywali oznaki odwodnienia i podduszenia", a ich życie było zagrożone.

 

Wśród migrantów było wiele dzieci.

 

Również w sobotę meksykańska marynarka wojenna poinformowała, że straż przybrzeżna uratowała siedmiu Kubańczyków z prowizorycznej tratwy, która dryfowała w piątek w odległości ok. 240 km na północny wschód od półwyspu Jukatan. Tratwa zbudowana była plastiku i pianki przymocowanych do drewnianych bali; wyposażona była w prowizoryczny żagiel. Uratowani Kubańczycy są w dobrym stanie zdrowia.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie