"Mein Kampf" i flaga ze swastyką w domu sprawcy strzelaniny we Włoszech

Świat
"Mein Kampf" i flaga ze swastyką w domu sprawcy strzelaniny we Włoszech
PAP/EPA/STRINGER

Egzemplarz "Mein Kampf" Adolfa Hitlera, flagę ze swastyką i publikacje związane z działalnością skrajnej prawicy znaleźli karabinierzy w domu 28-letniego sprawcy sobotniej strzelaniny w mieście Macerata we Włoszech, Luki Trainiego - podały media za śledczymi.

Mężczyzna strzelał w sobotę do ciemnoskórych imigrantów na ulicach miasta. Zranił sześć osób. Został aresztowany.


W niedzielę karabinierzy przeszukali dom jego matki w miejscowości Tolentino koło Maceraty. Skonfiskowali także jego komputer.


Z informacji przekazanych mediom przez prowadzących postępowanie wynika, że Traini postanowił dokonać tego ataku wkrótce po tym, gdy w minionych dniach w tym samym regionie Marche zatrzymano nigeryjskiego nielegalnego imigranta pod zarzutem zamordowania 18-latki z Rzymu i poćwiartowania jej zwłok.

 

Bardzo dużo niezużytej amunicji w aucie sprawcy


Ansa podkreśla, że strzelanina mogła zakończyć się znacznie gorzej, bo w samochodzie sprawcy, z którego strzelał do ludzi, znaleziono bardzo dużo niezużytej amunicji.


Najbliższe godziny mają przynieść wyjaśnienie, czy mężczyzna leczył się psychiatrycznie, czego się nie wyklucza. Ponad łukiem brwiowym, niedaleko skroni ma on wytatuowany symbol, wykorzystywany przez nazistów.


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie