Strzelał z samochodu do przechodniów we włoskiej Maceracie. Wielu rannych

Świat

Strzelanina w Maceracie w środkowych Włoszech. Napastnik otworzył ogień do przechodniów. Siedem osób - imigrantów - jest rannych, w tym cztery ciężko. Władze apelowały, by nie wychodzić na ulice. Agencja AP po godz. 13:15 poinformowała, że napastnik, 28-letni Włoch, został ujęty.

Według doniesień mediów strzały padły z czarnego samochodu marki Alfa Romeo, który jeździł po mieście. Jak donosi telewizja RAI, napastnik strzelał do czarnoskórych osób.

 

Zatrzymany wykonał gest salutu rzymskiego

 

Agencja ANSA poinformowała, że kilka strzałów napastnik oddał w kierunku siedziby oddziału rządzącej we Włoszech Partii Demokratycznej. Nikt nie odniósł tam obrażeń.

 

Po pościgu sprawca strzelaniny został zatrzymany przez policję. Na widok zbliżających się funkcjonariuszy młody mężczyzna, owinięty we włoską flagę, wykonał gest salutu rzymskiego i wzniósł okrzyk "Viva l'Italia" - relacjonują świadkowie zdarzenia, cytowani przez media

 

 

Jak ustalono, sprawca nie był wcześniej karany. Kandydował w zeszłym roku w wyborach samorządowych z listy Ligi Północnej, ale nie otrzymał ani jednego głosu.

 

Poćwiartowane ciało 18-letniej Włoszki w dwóch walizkach

 

Włoskie media łączą sprawę strzelaniny ze śmiercią 18-letniej Włoszki. Poćwiartowane ciało nastolatki znaleziono kilka dni temu. Było ukryte w dwóch walizkach. W związku ze zbrodnią aresztowany został Nigeryjczyk.

 

"Na ulicach jest uzbrojony mężczyzna, który strzela"


Burmistrz Maceraty, zanim doszło do aresztowania, apelował do mieszkańców miasta, by nie wychodzili z domów i czekali na dalsze informacje. "Na ulicach jest uzbrojony mężczyzna, który strzela" - napisał Romano Carancini na stronie miasta na Facebooku.

 

Wśród polityków, prowadzących kampanię przed marcowymi wyborami parlamentarnymi we Włoszech, rozpoczęła się dyskusja o tym, co wydarzyło się w Maceracie.

 

Przewodniczący Senatu Pietro Grasso, lider centrolewicowego ugrupowania Wolni i Równi, oświadczył: "Wydarzenia z Maceraty wywołują zdumienie i przerażenie; to spirala nienawiści i przemocy, którą musimy zatrzymać".

 

Lider Ligi Północnej Matteo Salvini powiedział, że "każdy, kto strzela, to przestępca". "Nie mogę się doczekać, kiedy wejdę do rządu, by przywrócić bezpieczeństwo w całych Włoszech" - dodał.

 

RMF FM, RAI, polsatnews.pl, PAP

grz/nro/bas/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie