Francuskie wina i markowa odzież ukryte w przyprawach. Przemyt bez nadawcy i odbiorcy

Polska
Francuskie wina i markowa odzież ukryte w przyprawach. Przemyt bez nadawcy i odbiorcy
KAS Zielona Góra

Ponad tysiąc sztuk markowej odzieży oraz ponad dwadzieścia skrzynek drogiego francuskiego wina bez polskiej akcyzy znaleźli w chłodni tira lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Odzież i alkohol były schowane między przyprawami. Pikanterii sprawie dodaje fakt, iż nie wiadomo, kto nadał towar i do kogo miał on trafić. Ma to wyjaśnić prowadzone w tej sprawie postępowanie.

We wtorek wieczorem lubuscy funkcjonariusze KAS zatrzymali do kontroli na terenie byłego przejścia granicznego w Gubinku samochód ciężarowy - chłodnię. Auto jechało z Niemiec do Polski.


Z dokumentów, które przedstawił kierowca wynikało, że przewozi z Francji pięć  palet przypraw spożywczych i 23 palety butów w kartonach. Nie miał jednak żadnych faktur lub rachunków zakupu. Deklarował też, że buty pochodzą z Wietnamu.

 

Wino Cos D'estournel z 1982 roku


Podczas przeszukania chłodni funkcjonariusze oprócz zadeklarowanego towaru znaleźli odzież znanych producentów, w tym m.in. spodnie, koszulki sportowe, kurtki oraz bluzy takich marek jak: Calvin Klein, Tommy Jeans, Under Armour.

 

Trafili też na dwadzieścia skrzynek ekskluzywnego francuskiego wina; najstarsze - Cos D'estournel pochodzące z 1982 roku o wartości kilku tysięcy zł. Żadna butelka nie miała polskich znaków akcyzy.

 

Cała partia towaru  została zabezpieczona do dalszego postępowania, a kierowcę przesłuchano w charakterze świadka.

 

- Trwa także szacowanie wartości tych rzeczy - powiedziała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.

 

 

Przynajmniej część markowej odzieży to nie podróbki


Z ustaleń służby KAS wynika, że pod wskazanym w dokumentach adresem, gdzie miał trafić  towar, nie mieści się żadna firma.

 

Dlatego postępowanie ma wyjaśnić, czy odzież jest oryginalna oraz skąd pochodzi i do kogo miała trafić.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przynajmniej część markowej odzieży to nie podróbki. 


polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie