Pięciu imigrantów w stanie krytycznym po strzelaninie w Calais

Świat
Pięciu imigrantów w stanie krytycznym po strzelaninie w Calais
PAP/EPA/JOHAN BEN AZZOUZ

Pięć osób jest w stanie krytycznym w rezultacie strzelaniny, do jakiej doszło w czwartek w trakcie bójki między afgańskimi i erytrejskimi imigrantami w Calais na północno-wschodnim wybrzeżu Francji - poinformowała lokalna prefektura.

Ponadto dwaj imigranci odnieśli lżejsze rany postrzałowe, a 12 doznało innych obrażeń. Jak zaznaczono, liczby te mogą ulec zmianie.

 

"Policja interweniowała, by ochronić afgańskich migrantów, którym zagrażało 200 migrantów narodowości erytrejskiej" - głosi komunikat prefektury.

 

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb oświadczył, że w trybie pilnym odwiedzi w czwartek wieczorem Calais, by dokonać przeglądu sytuacji po tym, co określił jako "poważny incydent".

 

Do Calais, skąd prowadzą do Wielkiej Brytanii tunel i połączenia promowe, od dłuższego czasu ściągają imigranci z Azji i Afryki w nadziei nielegalnego przedostania się na drugą stronę Kanału La Manche. Według francuskich władz, w regionie Calais przebywa obecnie 600 migrantów, natomiast według organizacji pomocowych - 800.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie