Drogie hotele, sprzęt elektroniczny i narkotyki. Nastoletni złodzieje w dwa dni wydali 60 tysięcy złotych!

Polska
Drogie hotele, sprzęt elektroniczny i narkotyki. Nastoletni złodzieje w dwa dni wydali 60 tysięcy złotych!
Śląska Policja

Trzech nastolatków, podejrzanych o włamanie do prywatnego mieszkania, zatrzymali policjanci z Czechowic-Dziedzic. Ich łupem padło 85 tys. zł. Postanowili się zabawić i w dwa dni wydali ponad 60 tys. Teraz grozi im do 10 lat więzienia - podała bielska policja.

Do kradzieży doszło z końcem ubiegłego tygodnia. Trzej czechowiczanie w wieku od 16 do 18 lat przy pomocy klucza, który wcześniej ukradli, weszli do mieszkania. Skradli pieniądze.

 

- Za zrabowaną gotówkę wynajmowali najdroższe hotele, kupowali markowe ubrania, kosmetyki, sprzęt elektroniczny, w tym dwa smartfony o wartości 12 tys. zł, a także narkotyki - amfetaminę i marihuanę. W dwa dni wydali ponad 60 tys. zł - poinformowała w środę rzecznik policjantów z Bielska-Białej Elwira Jurasz.

 

Nastolatek miał przy sobie 16 tys. złotych

 

Śledczy szybko ustalili, kto może mieć związek z kradzieżą. Najmłodszego ze sprawców zatrzymano w Cieszynie, trafił do policyjnej izby dziecka. Przy sobie miał jeszcze 16 tys. zł. Krótko potem w ręce policji wpadli dwaj jego wspólnicy. Mieli przy sobie nieco gotówki oraz zakupione rzeczy. Trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich policyjne dozory.

 

 

- Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Odpowiedzą także za posiadanie narkotyków. Nieletni będzie się tłumaczył przed sądem rodzinnym - powiedziała Jurasz.

 

Zdaniem policjantki, sprawa jest rozwojowa. Nie wykluczyła zatrzymań wspólników nastolatków, którzy korzystali ze zrabowanych pieniędzy.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie