Streżyńska w zarządzie spółki z branży e-gier. Nieoficjalne doniesienia o nowej pracy byłej minister

Polska
Streżyńska w zarządzie spółki z branży e-gier. Nieoficjalne doniesienia o nowej pracy byłej minister
Polsat News

Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji, ma objąć kierownicze stanowisko w nowej spółce technologicznej powiązanej z grupą kapitałową Viktora Romaniuka i platformą Kinguin - informują wirtualnemedia.pl.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, nowa firma, w której była minister miałaby podjąć pracę, ma się zajmować segmentem e-sportu lub rozwiązaniami dotyczącymi takich technologii jak blockchain - wykorzystywanej również przy kryptowalutach.

 

Anna Streżyńska poinformowała na Twitterze, że w środę będzie brała udział w konferencji prasowej, na której zostanie zaprezentowana nowa inicjatywa.

 

Nową firmę powołuje grupa kapitałowa należąca do Viktora Romaniuka - założyciela i obecnego CEO Kinguin. To spółka istniejąca od 2009 roku; od 2013 r. prowadzi platformę dla graczy. 

 

Odwołanie Streżyńskiej

 

O niepewnym losie Anny Streżyńskiej w rządzie ówczesnej premier Beaty Szydło spekulowano od kwietnia ubiegłego roku.

 

Ministrem cyfryzacji Streżyńska była od listopada 2015 r. Została odwołana 9 stycznia, razem z czterema innymi ministrami, w ramach rekonstrukcji rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

 

9 stycznia, przy powoływaniu nowych ministrów zabrakło nominacji na stanowisko ministra cyfryzacji. Obecnie działalnością resortu zarządza sekretarz stanu Marek Zagórski, który w ministerstwie cyfryzacji pracuje od września 2016 r.

 

wirtualnemedia.pl, polsatnews.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie