"Cztery miesiące wysadzania ministerstwa cyfryzacji w powietrze". Streżyńska odpowiada krytykom

Polska
"Cztery miesiące wysadzania ministerstwa cyfryzacji w powietrze". Streżyńska odpowiada krytykom
PAP/Grzegorz Michałowski

Była minister cyfryzacji Anna Streżyńska odniosła się na Twitterze do komentarzy, jakie pojawiły się po jej dymisji. Eksperci ocenili m.in., że byłej minister zabrakło politycznego zaplecza, a cyfryzacja niekoniecznie powinna być kierowana przez urząd "tak wrażliwy na polityczne zawirowania jak ministerstwo". Komentatorów Streżyńska nazwała "dyletantami".

Ocenę ekspertów zamieścił w środę portal wirtualnemedia.pl. Wśród komentatorów znaleźli się m.in.: Magdalena Gaj, Katarzyna Szymielewicz, Piotr Konieczny i Rafał Dec.

 

"Oceny tych, którzy biernie patrzyli kompletnie mnie nie interesują"


"Oceny dyletantów i tych, którzy palcem przy tej robocie nie kiwnęli lub tych, którzy przez poprzednie 25 lat biernie patrzyli, kompletnie mnie nie interesują" - napisała w odpowiedzi Streżyńska. Na końcu zasugerowała, że przez cztery miesiące ministerstwo, którym kierowała, było poddawane politycznej rozgrywce.

 


Przypomnijmy, że 9 stycznia, przy powoływaniu nowych ministrów zabrakło nominacji na stanowisko ministra cyfryzacji. Obecnie działalnością resortu tymczasowo zarządza obecny sekretarz stanu Marek Zagórski, a jego pracę nadzoruje premier Mateusz Morawiecki. Zgodnie z zapowiedziami nowy minister ma zostać powołany wkrótce.

 

Minister w rządzie Szydło


O niepewnym losie Anny Streżyńskiej spekulowano od kwietnia ub.r., kiedy to w wywiadzie dla Radia ZET przyznała, że często nie zgadza się z podejściem rządu do konkretnych rozwiązań związanych z cyberbezpieczeństwem.


Streżyńska funkcję szefowej ministerstwa cyfryzacji pełniła w rządzie Beaty Szydło od listopada 2015 r. Została odwołana na początku stycznia, kilka tygodni po tym, jak stanowisko premiera objął Mateusz Morawiecki.

 

wirtualnemedia.pl, Radio ZET, polsatnews.pl

nro/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie