"Przyznała się do zabicia swoich dzieci". Kobieta aresztowana na trzy miesiące

Polska
"Przyznała się do zabicia swoich dzieci". Kobieta aresztowana na trzy miesiące
Polsat News

Sąd Rejonowy w Lubinie aresztował na trzy miesiące Natalię W. podejrzaną o zabójstwo dwojga swoich dzieci - 13-miesięcznej dziewczynki i jej 12-letniej siostry. Kobieta będzie odbywała areszt w zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego.

23 stycznia późnym popołudniem policjanci w jednym z mieszkań w Lubinie znaleźli zwłoki 13-miesięcznej dziewczynki oraz ciężko ranne 12-letnią dziewczynkę i matkę dzieci. 12-latka zmarła w szpitalu; kobieta trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Na ciałach dziewczynek były rany kłute i cięte. Podobne obrażenia miała ich matka. Według wstępnych ustaleń prokuratury mogło to być tzw. rozszerzone samobójstwo.

 

Jak powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lida Tkaczyszyn, po uzyskaniu opinii lekarskiej, że kobieta może uczestniczyć w czynnościach procesowych, prokurator postawił jej zarzuty podwójnego zabójstwa. - Została przesłuchana, złożyła wyjaśnienia i przyznała się do zabicia swoich dzieci - powiedział prok. Tkaczyszyn.

 

Sąd Rejonowy w Lubinie aresztował kobietę na trzy miesiące. Areszt będzie odbywać w zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego. Grozi jej dożywocie.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie