Śledztwo ws. śmierci dwojga dzieci w Lubinie. Wstępne ustalenia wskazują na rozszerzone samobójstwo

Polska

Prokuratura Rejonowa w Lubinie prowadzi śledztwo mające wyjaśnić okoliczność śmierci dwóch sióstr - 13-miesięcznej oraz 12-latki. Do tragedii doszło we wtorek w Lubinie. Matka dzieci w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Według wstępnych ustaleń prokuratury mogło to być tzw. rozszerzone samobójstwo.

We wtorek późnym popołudniem policjanci w jednym z mieszkań w Lubinie znaleźli zwłoki 13-miesięcznej dziewczynki oraz ciężko ranne 12-letnią dziewczynkę i matkę dzieci. 12-latka zmarła w szpitalu. Jej matka przebywa tam w ciężkim stanie.

Jak powiedziała w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lida Tkaczyszyn, śledztwo prokuratorskie prowadzone jest w kierunku zabójstwa dziewczynek. - Na ciałach dzieci były rany kłute i cięte - powiedziała prokurator.

 

Jak dodała, z ustaleń poczynionych na tę chwilę wynika, że bardzo prawdopodobne, iż to matka zadała dzieciom ciosy, a następnie sama próbowała popełnić samobójstwo. Kobieta mogła, zdaniem śledczych, przechodzić załamanie psychiczne. - Nie leczyła się ona psychiatrycznie, ale była kierowana na takie leczenie - powiedziała prok. Tkaczyszyn.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie