Strzelanina w Warszawie. Wszczęto śledztwo ws. zabójstwa obywatela Armenii

Polska
Strzelanina w Warszawie. Wszczęto śledztwo ws. zabójstwa obywatela Armenii
Polsat News

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie zabójstwa obywatela Armenii. Jeszcze w poniedziałek ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok. Mężczyzna został w sobotę postrzelony w głowę; w wyniku obrażeń dzień później zmarł. Sprawcy dotychczas nie zatrzymano.

Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 16 przy ul. Siedleckiej na Pradze Północ. Sprawca oddał kilka strzałów w kierunku samochodu, w którym znajdował się Armeńczyk (chwilę wcześniej wbiegł do środka auta). Mężczyzna został ranny w głowę; obrażenia ręki odniósł też kierowca.

 

W niedzielę obywatel Armenii zmarł w szpitalu.

 

Porachunki przestępcze jedną z wersji

 

W sobotę na miejscu zdarzenia pracowali prokuratorzy. Dokonali oględzin pojazdów, które miały bezpośredni związek ze strzelaniną. Pojazdy zabezpieczono, ustalono świadków zdarzenia, których część przesłuchano tego samego dnia.

 

Prokuratura nie ujawnia szczegółów śledztwa. Saduś powiedział, że rozpatrywane są różne wątki i motywy działania sprawcy. Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do śledztwa, w grę mogą wchodzić porachunki przestępcze.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie