Kradzież puszki z datkami na WOŚP. Policja zatrzymała 20-latkę

Polska

20-letnia mieszkanka Łodzi odpowie za kradzież stojącej na sklepowej ladzie puszki z datkami na WOŚP. Podejrzaną, której grozi kara do 5 lat więzienia, policjanci zatrzymali w środę. To jedyna w woj. łódzkim odnotowana przez policję kradzież związana ze zbiórką.

Do zdarzenia doszło w dniu 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli 14 stycznia. Młoda kobieta w jednym ze sklepów ukradła stojącą na ladzie puszkę z datkami na orkiestrę, co zarejestrowały kamery monitoringu. Policjantom do podejrzanej udało się dotrzeć w środę rano.

 

"Funkcjonariusze z komendy miejskiej dotarli do mieszkania na Bałutach, gdzie - według ich wiedzy - miała ukrywać się złodziejka. Początkowo domownicy zaprzeczali temu, ale kryminalni nie dali się zwieść i podczas sprawdzania pomieszczeń znaleźli ją pod łóżkiem podczepioną do stelaża. W rozmowie z nimi przyznała się do kradzieży puszki z datkami" - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka.

 

Dodała, że 20-latka pieniądze wydała najprawdopodobniej na jedzenie i papierosy. Była już wcześniej notowana za kradzieże sklepowe. Jeszcze w środę ma zostać przesłuchana. Grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Według policji, tegoroczny finał WOŚP był najbezpieczniejszy od lat. W całym kraju odnotowano zaledwie 18 incydentów. Dla porównania, rok wcześniej odnotowano 31 zdarzeń, podczas 24. Finału - 35, podczas 23. - 28, podczas 22. - 52, podczas 21. Finału - 39.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie