Po paru dniach ze śniegiem i mrozem nadchodzi... wiosna

Polska
Po paru dniach ze śniegiem i mrozem nadchodzi... wiosna
Pixabay

Początek tygodnia przyniesie nam szybkie ocieplenie, za sprawą którego spadły w ostatnim czasie śnieg ostatecznie się roztopi. Już w połowie tygodnia w najcieplejszych regionach termometry pokażą nawet 10 stopni. Później tak wysokie temperatury będą już niemal codziennością.

W nowy tydzień wkroczymy mrozem w całym kraju. W poniedziałek nad ranem na północnym wschodzie temperatura może spaść do minus 15 stopni. Opady śniegu będą słabnąć i zanikać, w zamian możemy liczyć na przejaśnienia i rozpogodzenia.


Już we wtroek rozpocznie się odwilż. Od zachodu Polski w kierunku centrum będzie wędrować front atmosferyczny z opadami, najpierw śniegu, a potem już samego deszczu. Na wschodzie nadal mroźno, o poranku nawet minus 15 stopni.


W połowie tygodnia już w całej Polsce będzie na plusie, na Pomorzu nawet do 7 stopni. Ciepły, ale porywisty południowy wiatr, przyniesie do wielu regionów rozpogodzenia.

 

 


Z każdym dniem temperatura będzie rosnąć, ale od zachodu nadciągać będą kolejne fronty z opadami, tym razem deszczu. Ładna pogoda powinna się jeszcze utrzymać we wschodnich dzielnicach.


Przed weekendem lekkie ochłodzenie. Na wschodzie wróci mróz. Spodziewamy się mieszanych opadów, zarówno deszczu, jak i śniegu, w zależności od temperatury.


W weekend Polska będzie podzielona na chłodniejszy wschód z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem oraz cieplejszy zachód, gdzie padać będzie głównie sam deszcz.

 

Prognoza pogodny na poniedziałek 22 stycznia:

 

 

 

twojapogoda.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie