Obywatelskie zatrzymanie agresywnego Ukraińca. Uszkodził samochody i pobił dwie kobiety

Polska

Są zarzuty dla Ukraińca, który w sobotę wpadł w szał, zniszczył samochody i pobił dwie kobiety w gdańskim Brzeźnie. 28-latkowi grozi nawet do pięciu lat więzienia. Zanim policja przyjechała na miejsce, napastnika obezwładnili sami mieszkańcy. Na przyjazd patrolu policji czekali ok. 40 minut.

Mężczyzna wybił szybę w jednym aucie, po czym spłoszony przez sąsiadów zbiegł na sąsiednią ulicę. Tam wyrwał lusterko w innym samochodzie. Następnie zaczął atakować ludzi.

 

- Zapytał się, czy ma mnie... I pięścią przyłożył mi w brodę - mówi pani Dorota, poszkodowana. 

 

Uderzył ratowniczkę medyczną 

 

W pościg za mężczyzną ruszyli okoliczni mieszkańcy. Grupa mężczyzn po chwili dogoniła Ukraińca i powaliła go na ziemię. 

 

Mężczyzna symulował atak duszności, dlatego wezwano pogotowie ratunkowe. Próbującą udzielić mu pomocy kobietę Ukrainiec także uderzył w twarz.

 

Miał ponad promil alkoholu

 

Dwie kobiety zgłosiły sprawę na policję.  - Mężczyzna usłyszy zarzut uszkodzenia samochodów oraz uszkodzenia ciała dwóch kobiet - mówi asp. Karina Kamińska z gdańskiej policji. 

 

Mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi. Nie przebadano go na obecność narkotyków. Mężczyźnie grozi do 5 lat wiezienia.

 

Mieszkańcy Brzeźna mają żal do funkcjonariuszy policji, ponieważ twierdzą, że po obywatelskim ujęciu sprawcy musieli czekać ponad 40 minut na przyjazd patrolu. 

 

Wydarzenia

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie