Próba włamania do biura posła PiS w Gryficach. "Futryna drzwi jest poobijana"

Polska
Próba włamania do biura posła PiS w Gryficach. "Futryna drzwi jest poobijana"
Polsat News

- Do biura posła PiS Michała Jacha w Gryficach (Zachodniopomorskie) próbowano się włamać - powiedziała w czwartek wieczorem jego asystentka Katarzyna Dyczyńska. Według niej, drzwi do biura zostały zablokowane, widoczne są też na nich próby podważenia.

- W czwartek mieliśmy odbyć spotkanie w biurze posła Jacha w Gryficach, ale przy próbie wejścia do biura okazało się, że nie da się otworzyć drzwi - powiedziała Dyczyńska. - Zauważyliśmy, że futryna drzwi jest poobijana, a na dole widoczne są ślady próby ich podważenia" - podkreśliła.

 

Dyczyńska powiedziała także, że sprawa została zgłoszona policji.  

 

Według asystentki, ślady na drzwiach świadczą o próbie włamania do biura Jacha.

 

"To nie wygląda na przypadkowe działanie"

 

- To nie wyglądało na chęć wejścia do środka, ponieważ to jest filia biura, więc tam nie ma tych najcenniejszych rzeczy, czy dokumentów, które mogłyby interesować jakiegoś złodzieja - powiedział poseł Jach.


- Złodzieje nie włamują się w ciemno do nierozpoznanego pomieszczenia. Oni to robią w sposób profesjonalny i dlatego nasuwa się podejrzenie, że był to akt wandalizmu przeciwko mojemu biuru, być może przeciwko mnie, może mojej partii, ale to nie wygląda na przypadkowe działanie - dodał poseł PiS.


- Martwię się o swoich współpracowników; kilka tych osób w różnych biurach pomaga mi - zaznaczył Jach. - To powoduje, że będę musiał przedsięwziąć jakieś działania, żeby ich zabezpieczyć. Nie darowałbym sobie, gdyby któremuś z nich zdarzyła się krzywda - podkreślił poseł.

 

"Nie doszło do włamania do biura i jego penetracji"

 

Rzecznik prasowy policji w Gryficach podkomisarz Zbigniew Frąckiewicz potwierdził, że policjanci pracują na miejscu. - Ze wstępnych informacji wynika, że nie doszło do włamania do biura i jego penetracji - powiedział. Jak dodał, funkcjonariusze prowadzą na razie czynności pod kątem uszkodzenia mienia.

 

PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie