Burger z mięsem od rytualnie ubitych krów. McDonald’s halal ma powstać w Holandii

Świat
Burger z mięsem od rytualnie ubitych krów. McDonald’s halal ma powstać w Holandii
Pixabay

Lokalny przedsiębiorca Redouan Makoer planuje otworzyć pierwszą w Holandii filię McDonald’s, która byłaby całkowicie… halal - reguła w islamie, którą określa się wszystko, co jest zgodne z prawem szariatu. Wstępna lokalizacja McDonald’s halal to Rotterdam-Noord.

Restauracje należące do amerykańskiej sieci fastfoodów, w których serwuje się dania halal można znaleźć m.in. w Maroku i Kuala Lumpur.


Bar z burgerami halal powstał też w belgijskiej w Antwerpii - ale należy do innej sieci  fastfoodów Buenos Burgers.

 

Przedsiębiorca: zainteresowanie jest ogromne


Holenderski przedsiębiorca sądzi, że jego restauracja odniesie ogromny sukces. Jego zdaniem zapotrzebowanie na burgery z mięsa pochdzącego od rytualnie ubitych krów (halal), jest ogromne.


- Pierwszą rzeczą, jaką holenderscy młodzi ludzie robią po przybyciu do Maroka, jest odwiedzenie McDonald's. Nawet przed wizytą u rodziny - zauważył Redouan Makoer w rozmowie z portalem ad.nl, który ma rodzinę w marokańskiej prowincji Tetuan, niedaleko wybrzeża Morza Śródziemnego.


Makoer często odwiedza rodzinne strony, spędza tam zazwyczaj dwa miesiące w roku.

 

Jeśli nie McDonald’s, to będzie po inną marką


Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia McDonald’s, że zgodzą się na otwarcie takiej placówki w Holandii. Gdyby władze firmy nie zaakceptowały pomysłu, to Redouan Makoer jest zdeterminowany, aby otworzyć lokal halal pod inną marką.


Przedsiębiorca zapewnił, że w zaledwie parę dni "pojawiło się konkretne zainteresowanie".

 

ad.nl

grz/paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!