Córeczka Kornelii Wróblewskiej i Jarosława Kaczyńskiego wzięła udział w posiedzeniu Sejmu

Polska
Córeczka Kornelii Wróblewskiej i Jarosława Kaczyńskiego wzięła udział w posiedzeniu Sejmu
Twitter/Joanna Scheuring-Wielgus

Posłanka Nowoczesnej Kornelia Wróblewska, która w listopadzie 2017 r. po raz drugi została matką, na pierwsze tegoroczne posiedzenie Sejmu przyszła z córeczką. Posłanka tuż po urodzeniu dziecka zapewniała, że zamierza karmić piersią i ma nadzieję, że nikt nie wyrzuci jej za to z sali plenarnej. Na razie internet obiegło zdjęcie posłanki, siedzącej z córeczką w ławach poselskich.

Córeczka posłanki Nowoczesnej Kornelii Wróblewskiej i znanego warszawskiego prawnika Jarosława Kaczyńskiego - Antonina Maria Kaczyńska przyszła na świat 1 listopada - ważyła 3,370 kg. Na pierwszym w 2018 r. posiedzeniu Sejmu pojawiła się z mamą, posłanką Nowoczesnej. Dziewczynkę w sejmowych ławach podziwiali m.in. Ryszard Petru i Władysław Kosiniak-Kamysz.  

Posłanka Wróblewska, tuż po urodzeniu dziecka sugerowała, że będzie pojawiała się w córeczką w Sejmie. Z kolei w jej biurze poselskim stanął przewijak.

 

Posłanka Nowoczesnej nie będzie pierwszą matką karmiącą piersią, która aktywnie uczestniczy w posiedzeniach parlamentu. W maju ubiegłego roku świat obiegło zdjęcie australijskiej senator Larissy Waters‏. Wystarczyło, że parlamentarzystka nakarmiła swoją córeczkę piersią. "Jestem dumna, że moja córka Alia jest pierwszym dzieckiem nakarmionym piersią w parlamencie" - napisała senator Waters‏.

W 2003 r. 11-dniową córeczkę próbowała nakarmić piersią podczas obrad parlamentu Kirstie Marshall, ale została wyproszona z sali.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie