Sukces portu lotniczego w Gdańsku. Znalazł się wśród najpunktualniejszych na świecie

Biznes
Sukces portu lotniczego w Gdańsku. Znalazł się wśród najpunktualniejszych na świecie
Wikimedia.org/t.przechlewski

Port lotniczy im. Lecha Wałęsy znalazł się na 10. miejscu w kategorii najmniejszych lotnisk (obsługujących od 2,5 do 5 mln pasażerów rocznie) rankingu OAG On-Time Performance. To debiut tego portu w czołówce zestawienia. Oprócz Gdańska wyróżnione zostały też lotniska w Poznaniu i Wrocławiu.

Dane z OAG Punctuality League pokazują najbardziej punktualnych przewoźników i lotniska na świecie. Ranking jest uznawany za najbardziej wiarygodny. Prezentuje procent wszystkich operacji lotniczych realizowanych zgodnie z rozkładem.


Odlot lub przylot uznaje się za punktualny tylko wtedy, jeśli dopuszczalne opóźnienie nie przekroczy 15 minut w stosunku do planowanej godziny. Klasyfikacja uwzględnia również odwołane loty.

 

Współczynnik punktualności - 85,13 proc.

 

Współczynnik punktualności portu lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku wyniósł ponad 85 proc. Dla porównania Lotnisko Chopina w Warszawie w 2016 roku było w rankingu na 9. miejscu, a już rok później wypadło nawet z pierwszej dwudziestki.


A tak prezentuje się klasyfikacja najbardziej punktualnych najmniejszych lotnisk świata (obsługujących od 2,5 do 5 mln pasażerów rocznie).

 

 

 

flay4free.pl, polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie