Senator nakarmiła dziecko piersią w australijskim parlamencie. "Tworzy historię"

Świat
Senator nakarmiła dziecko piersią w australijskim parlamencie. "Tworzy historię"
PAP/EPA/MICK TSIKAS

Zdjęcie senator Larissy Waters‏ obiegło świat. Wystarczyło, że parlamentarzystka nakarmiła swoją córeczkę piersią. "Jestem dumna, że moja córka Alia jest pierwszym dzieckiem nakarmionym piersią w parlamencie" - napisała senator Waters‏. W 2003 r. 11-dniową córeczkę próbowała nakarmić piersią podczas obrad parlamentu Kirstie Marshall, ale została wyproszona z sali.

Kirstie Marshall usłyszała w 2003 r., że w Izbie Reprezentantów mogą zasiadać tylko jej członkowie. Uznając jej córeczkę za osobę spoza parlamentu, nakazano kobiecie opuścić salę obrad. 

 

Larissa Waters‏ mogła podać we wtorek pierś swojej dwumiesięcznej córeczce, by ją nakarmić, gdyż w lutym 2016 r. zmieniono prawo. Gdy Waters zaszła w ciążę zapowiedziała, że wróci do pracy z niemowlęciem na rękach i zapewniła: "Jeśli będzie głodna, nakarmię ją". 

 

Senator Waters‏ przypomniała przy okazji swoją koleżankę Kirstie Marshall zauważając, "jak daleko jesteśmy". Komentujący zamieszczone przez panią senator wpisy zauważali jednak, że "czekają na dzień, kiedy to będzie normą". A australijskie media uznały, że senator Waters "tworzy historię".

polsatnews.pl

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze