Pracownicy instytucji podległej resortowi środowiska dostaną zniżki na zabiegi chirurgii plastycznej

Polska
Pracownicy instytucji podległej resortowi środowiska dostaną zniżki na zabiegi chirurgii plastycznej
Pixabay/Engin_Akyurt

Urzędnicy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będą mogli skorzystać z 10-proc. zniżki m.in. na lifting twarzy, korektę nosa, uszu, powiek i piersi. Wszystko to w ramach nowego pakietu na usługi medyczne. - Pracodawca ma obowiązek zapewnienia standardowych usług leczniczych oraz medycznych - wyjaśnił nam rzecznik funduszu Sławomir Kmiecik.

19 grudnia NFOŚiGW opublikował wart 4 mln zł przetarg na usługi medyczne dla swoich pracowników oraz emerytów i rencistów - byłych pracowników Fundacji. 

 

W opisie zamówienia znalazły się m.in. konsultacje z lekarzami specjalistami, badania diagnostyczne, opieka stomatologiczna i zabiegi rehabilitacyjne.

 

Plastyka powiek, podniesienie powłok twarzy 

 

W zamówieniu jest także "Chirurgia Jednego Dnia", w tym możliwość wykonania zabiegów chirurgii plastycznej z 10-proc. rabatem. 

 

Zniżka obejmuje medycynę estetyczną, korektę nosa, małżowin usznych, gruczołów piersiowych, powłok brzusznych, a także plastykę powiek i podniesienie powłok twarzy i szyi. 

 

Pięciu członków zarządu NFOŚiGW ma dostać rabaty w wysokości nie 10-, a 30-proc.

 

"Fundusz nie dopłaca ani grosza"

 

Rzecznik funduszu, Sławomir Kmiecik, napisał w oświadczeniu przesłanym polsatnews.pl, że zakres pakietów medycznych dotyczących Kliniki "Chirurgii Jednego Dnia" jest standardową ofertą Centrum Medycznego, skierowaną do klientów abonamentowych, a "Fundusz nie dopłaca do zniżki ani grosza".

 

"Zakres pakietów medycznych dotyczących Kliniki "Chirurgii Jednego Dnia" jest standardową ofertą Centrum Medycznego, skierowaną do klientów abonamentowych. Wysokość zniżki jest również standardowa, dlatego wskazana została w zamówieniu jako ogólnodostępna" - stwierdził.

 

92 zł miesięcznie

 

Kmiecik podkreślił, że fundusz ponosi koszty ryczałtowe za każdy pakiet pracowniczy w wysokości 92 zł miesięcznie.

 

"Pakiet obejmuje, bezpłatnie dla pracownika, przede wszystkim usługi z zakresu medycyny pracy, a także m.in. porady lekarskie, konsultacje specjalistyczne, badania laboratoryjne, radiologiczne, endoskopowe i inne oraz programy rehabilitacyjne i promocji zdrowia" - dodał.

 

Jak zaznaczył, koszt pozostałych usług medycznych, w tym Kliniki "Chirurgii Jednego Dnia", nie jest ponoszony przez pracodawcę.

 

"Jeżeli pracownik chce z wyżej wymienionych usług skorzystać indywidualnie, płaci za nie we własnym zakresie, korzystając ze zniżki proponowanej przez Centrum Medyczne, na co jednak NFOŚiGW nie ma wpływu" - oświadczył rzecznik.

 

se.pl, polsatnews.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie