"Wyraz uznania za niezwykłe zaangażowanie i wkład pracy". Wiemy, jakie nagrody dostała Szydło

Polska
"Wyraz uznania za niezwykłe zaangażowanie i wkład pracy". Wiemy, jakie nagrody dostała Szydło
Polsat News

Fundacja ePaństwo otrzymała odpowiedź na pytanie o nagrody, które miała dostać w KPRM Beata Szydło w 2017 roku. "Średnia kwota nagrody wypłaconej Pani Premier Szydło w 2017 r. wyniosła 3 578 zł" – napisano w odpowiedzi na zapytanie Fundacji.

"Uprzejmie informuję, że nagrody przyznane Prezesowi Rady Ministrów Pani Beacie Szydło stanowiły wyraz uznania za niezwykłe zaangażowanie i wkład pracy w realizację priorytetowych zadań rządu, w tym – za skuteczne wdrażanie reform skutkujących m.in. szybszym rozwojem polskiej gospodarki, wdrożeniem programu Rodzina 500+, spadkiem bezrobocia, podwyżką płac, przywróceniem wieku emerytalnego i wzmocnieniem bezpieczeństwa Polaków" – brzmi odpowiedź, jaką umieściła na Twitterze Fundacja ePaństwo.

 

 

"Średnia kwota nagrody wypłaconej Pani Premier Szydło w 2017 r. wyniosła 3 578 zł" – dodano.

 

Nie jest jednak jasne, ile w sumie otrzymała premier Szydło. Jest mowa jedynie o "średniej kwocie nagrody". Nie zostało sprecyzowane, czy była szefowa rządu dostawała nagrody co miesiąc, czy rzadziej.  

 

Dwa tygodnie temu "Super Express" poinformował, że każdy z ministrów w rządzie Beaty Szydło dostał od stycznia do września co miesiąc średnio 4,2 tys. zł. Gazeta pisała wtedy, że premię dostała także sama prezes Rady Ministrów, ale Centrum Informacyjne Rządu nie chce zdradzić jej wysokości.

 

polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie