Morawiecki: jestem zbudowany tempem zmian kadrowych w armii

Polska
Morawiecki: jestem zbudowany tempem zmian kadrowych w armii
PAP/Radek Pietruszka

- Jestem zbudowany tempem zmian kadrowych w polskiej armii, w czasach III Rzeczpospolitej nigdy nie zachodziły w tak szybko - podkreślił w środę podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Premier poproszony przez dziennikarzy o ocenę zmian w polskiej armii odniósł się m.in. do kwestii modernizacji technologicznej. Ocenił, że nie należy przeprowadzać zmian w tym zakresie w pośpiechu. - Obowiązuje tutaj zasada "co nagle to po diable". To są tak drogie i skomplikowane przetargi, że należy dać naszym negocjatorom czas na to, żeby pojawiły się też oferty konkurencyjne wobec siebie - zaznaczył.

 

Morawiecki zwrócił uwagę, że przetargi na zakup nowoczesnego sprzętu wojskowego opiewają na sumy rzędu kilkudziesięciu milionów złotych. Dodał, że jest wstrzemięźliwy w ocenach dotychczasowych wyników modernizacji armii. - Polegam na tym, że są to przetargi przeprowadzane uczciwie z solidną ewaluacją wszystkich parametrów dotyczących siły bojowej i odpierania ataków; ale również żeby wartość sprzętu odpowiadała pieniądzom, które płacimy - powiedział.

 

Podkreślił, że duże znaczenie ma polonizacja technologii wojskowej. - Polonizacja niektórych technologii, czyli transfer technologii, czyli offset. Są to zagadnienia skomplikowane, wielowątkowe, ale dobrze prowadzone - ocenił.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie