"Wyszczekana kolęda". Kampania przypomina, że zwierzę powinno być przemyślanym prezentem

Polska
"Wyszczekana kolęda". Kampania przypomina, że zwierzę powinno być przemyślanym prezentem
Karmimy Psiaki/YouTube.com

"Polskie schroniska są pełne nietrafionych prezentów" - przypominają autorzy kampanii, która ma na celu promocję przemyślanej adopcji zwierząt. W jednym z filmów promujących kampanię zdjęcia bezdomnych psów są zestawione ze sparafrazowanymi słowami kolędy "Nie było miejsca dla ciebie".

W "wyszczekanej kolędzie" zamiast szczekania bezdomnych psów słyszymy jednak głos znanych aktorów i prezenterów, którzy wsparli kampanię.

 

 

Drugi spot jest animowany - przedstawia historię psów, które czekają na adopcję w schronisku. Młodszy cieszy się z odwiedzin ludzi, mając nadzieję na nowy dom, a starszy, Pusiek opowiada mu, jak został porzucony.

 

Widz może domyślić się, że Pusiek był "nietrafionym" prezentem z okazji Świąt lub właśnie wtedy trafił na ulicę, ponieważ na filmie widać prezenty. Animowana postać dodaje jednak, że "nie wie, co się stało" - organizatorzy chcą podkreślić, że dla zwierząt porzucenie jest sytuacją traumatyczną i niezrozumiałą.

 

To m.in. dlatego spot na samym końcu przenosi widzów do wypowiedzi behawiorystki, która podkreśla, że porzucone zwierzę cierpi emocjonalnie, tak, jak zdradzony człowiek.

 

 

Cztery pytania przed adopcją psa

 

Autorzy filmów podkreślają, że przemyślana adopcja może ograniczyć liczbę porzucanych zwierząt. Zachęcają, żeby przed przygarnięciem pod swój dach psa zadać sobie kilka pytań, które zweryfikują, czy możemy wziąć za niego odpowiedzialność - Co mogę zaoferować psu? Czy mam wystarczająco dużo czasu? Jaki pies będzie do mnie pasował? Co w przypadku sytuacji kryzysowej?

 

Organizatorem kampanii jest fundacja Sarigato, która od kilku lat prowadzi akcję karmimypsiaki.pl na rzecz bezdomnych czworonogów. Na stronie internetowej zachęca też do wsparcia finansowego akcji "Psie smutki" lub wolontariatu.

 

polsatnews.pl

mta/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie