Zniszczyli kilka transformatorów energetycznych. Kradli z nich miedziane uzwojenia

Polska
Zniszczyli kilka transformatorów energetycznych. Kradli z nich miedziane uzwojenia
KSP Warszawa

Adam G., Krzysztof W. i Henryk K. uszkodzili cztery transformatory energetyczne w Wołominie (Mazowsze), z których zabrali uzwojenia miedziane, powodując tym samym zakłócenie działania sieci energetycznej oraz straty łączne w kwocie blisko 76 tys. złotych. Mężczyznom w wieku od 23 do 44 lat grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Mężczyzn złapano po ostatnim zdarzeniu, do którego doszło przed kilkoma dniami. Tuż przed godz. 4 policjanci otrzymali sygnał o kradzieży transformatora w Wołominie przy ul. 1-go Maja. Na miejscu znaleźli zrzucony na ziemię i zniszczony transformator. Z transformatora skradziono uzwojenie miedziane.

 

Zdradził ich zapach smaru i poplamione ubrania


W pobliżu zniszczonego transformatora mundurowi zauważyli ciemne audi oraz trzy osoby wychodzące z lasku, które wsiadły następnie do auta i szybko odjechały.


Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Wewnątrz samochodu wyczuwalna była silna woń oleju i smaru, charakterystyczna dla urządzeń energetycznych, w tym transformatorów. Mężczyźni mieli również brudne i poplamione ubrania.


Podczas przeszukania miejsca, z którego mężczyźni wychodzili, policjanci znaleźli ukryte trzy elementy uzwojenia pochodzące ze zniszczonego transformatora.

 

 

Kradli wyposażenie wykonane z metali kolorowych


Policjanci ustalili, że do kradzieży dochodziło przeważnie w nocy, a sprawcy oprócz kradzieży całych transformatorów, kradli również ich wyposażenie wykonane z metali kolorowych - głównie miedzi i aluminium.


Decyzją prokuratora Adam G. i Krzysztof W. zostali objęci policyjnymi dozorami. Henryk K. przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie