38-letni Polak zamordowany w Holandii. Policja prosi o pomoc w ulotkach w jęz. polskim

Świat
38-letni Polak zamordowany w Holandii. Policja prosi o pomoc w ulotkach w jęz. polskim
Politie

Tomasz Kierat został zamordowany 24 września w Leiden. Tego samego dnia policja zatrzymała dwóch mężczyzn. Jeden został zwolniony po przesłuchaniu, drugiego, 45-letniego Maartena O., aresztowano. Policja przyznaje jednak, że ma niewiele informacji o Polaku, dlatego w ulotce w języku polskim zaapelowała o pomoc do osób znających ofiarę oraz do ewentualnych świadków zdarzenia.

Ciało 38-letniego Kierata znaleziono w jego mieszkaniu przy ulicy Tomatenstraat w Leiden w zachodniej Holandii. Niemal natychmiast zatrzymano w tej sprawie dwóch mężczyzn. Młodszy z nich, 30-latek, którego tożsamości nie ujawniono, został po przesłuchaniu zwolniony z aresztu, ale policja przyznaje, że wciąż jest podejrzany.


W sprawie drugiego z zatrzymanych, Maartena O., sąd wydał decyzję o jego trzymiesięcznym areszcie. Przyznano, że mężczyzna był dobrze znany policji, choć nie ujawniono w związku z jakim przestępstwami.

 

"Tomasz padł ofiarą przestępstwa"


Holenderska policja przyznaje, że wciąż brakuje jej informacji dotyczących zarówno okoliczności zabójstwa, jak i samej ofiary. 


Dlatego zdecydowała się na wydrukowanie ulotek w języku polskim, które są kolportowane w Leiden. Komunikat znalazł się również na stronach policji.


Treść komunikatu:


Policja prosi o pomoc w śledztwie prowadzonym w sprawie śmierci 38-letniego Tomasza Kierata.


Ofiara przestępstwa
W niedzielę wieczorem, 24 września około godziny 19:45 funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu przy ulicy Tomatenstraat zwłoki Tomasza Kierata. Śledztwo wykazało, że Tomasz padł ofiarą przestępstwa.


Informacje
Czy ktoś widział Tomasza lub z nim rozmawiał w okolicy Tomatenstraat? Czy ktoś wie, gdzie Tomasz przebywał? A może ktoś znał Tomasza osobiście lub posiada inne informacje? Policja prosi takie osoby o kontakt.


Czy ktoś coś widział, coś słyszał?
Czy może ktoś coś widział w niedzielę 24 września pomiędzy godziną 13:45 a 19:45 w okolicach mieszkania przy Tomatenstraat 60? Może ktoś był świadkiem tego przestępstwa lub posiada inne informacje? Taki świadek jest dla nas bardzo ważny! Przekaż posiadane informacje grupie śledczej, dzwoniąc pod numer 0900-8844. Jeżeli informacje chcesz przekazać anonimowo, prosimy o kontakt pod numerem 0800-7000. Możliwa jest również osobista rozmowa z funkcjonariuszem Wydziału Wywiadu Kryminalnego 079-345 8999.

 

 

Tomasz Kierat to kolejny Polak zamordowany w ostatnim czasie w Holandii.

 

8 września rannego 39-letniego Polaka siedzącego w samochodzie zaparkowanym przy ul Ensebroekerweg w Kelpen-Oler w prowincji Limburgia w Holandii zauważyli przechodnie. Wezwana na miejsce karetka przewiozła mężczyznę do szpitala, ale zmarł tego samego dnia.

 

Kilka dni później z rzeki wyłowiono zwłoki 25 -letniego Polaka. Zwłoki odnaleziono w Amersfoort w środkowej Holandii (prowincja Utrecht). Policja rozpoczęła poszukiwania, gdy na brzegu znaleziono walizkę i torbę.

 

19 września 50-letnia Wioletta Rogozińska została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu w Amstelveen w Holandii. Również w tym przypadku miejscowa policja prosi o pomoc w śledztwie wyjaśniającym okoliczności jej śmierci.

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie