Suski rezygnuje z przewodniczenia sejmowej komisji. "Po prostu nie daję rady"

Polska
Suski rezygnuje z przewodniczenia sejmowej komisji. "Po prostu nie daję rady"
PAP/Leszek Szymański

Z funkcji przewodniczącego sejmowej Komisji do spraw Energii i Skarbu Państwa zrezygnował w piątek poseł Marek Suski (PiS), tłumacząc to "zbyt dużą liczbą obowiązków". Nowym przewodniczącym został dotychczasowy zastępca Wojciech Zubowski (PiS).

- Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim za prace komisji. Było różnie. Wiemy. Opozycja ma swoje prawa. Ale wszystkim bardzo dziękuję. To były dwa lata ciężkiej pracy. Przyjęliśmy mnóstwo ustaw - powiedział w piątek na posiedzeniu sejmowej Komisji Suski. Komisja w piątek zajmowała się zmianami w składzie Prezydium Komisji.

 

Kierował komisją od początku

 

- Mam zbyt dużo obowiązków. Muszę zrezygnować z części, bo po prostu nie daję rady. Informuję, że z dniem dzisiejszym złożę na ręce Marszałka Sejmu rezygnację, czyli składam tutaj przed Państwem. I mam prośbę o wybór pana Wojciecha Zubowskiego na funkcję przewodniczącego Komisji - dodał Suski.

 

Suski był przewodzącym Komisji od początku jej powstania.

 

Poseł Suski jest także zastępcą przewodniczącego Komisji do spraw Służb Specjalnych oraz zastępcą przewodniczącego Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold.

 

Komisja wybrała w piątek Wojciech Zubowskiego na nowego przewodniczącego Komisji. Zubowski jest m.in. zastępcą przewodniczącego w sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju.

 

PAP

 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie