"Co wam Polacy uczynili, że odbieracie im prawo do niezależnych sądów"

Polska

- Wczoraj przed tą salą stanęło sześć odważnych kobiet. Trzymały trzy transparenty: "Wolne sądy", "Wolne wybory", "Wolna Polska", bo przecież te trzy sprawy lączą się ze sobą nierozerwalnie. Zaatakowane przez straż marszałkowską zostały pozbawione jednego z tych transparentów. Zgadnijcie, którego. Wolnych sądów - mówił w środę Bogdan Klich (PO) podczas debaty w Senacie nad projektem ustawy o KRS.

- Udało im się obronić "Wolne wybory", "Wolną Polskę", ale "Wolne sądy" zostały im wczoraj zabrane. Jakże to symptomatyczne - po interwencji senatorów i posłanki oddano im wszystko, a tego transparentu im nie oddano. Jakie to symboliczne, że wolne sądy w dniu debaty o wolnych sądach, w dniu debaty o tym protestującym zostały zabrane - stwierdził senator Klich.

 

Jak powiedział, tym, którzy mają w pamięci noc i poranek z 12 na 13 grudnia 1981 roku, "akcje, które były wczoraj prowadzone w stosunku do protestujących, trochę przypominają tamte czasy".

 

"Władza zabiera to, co najważniejsze"

 

- Wybraliście bardzo zły czas na zabieranie Polakom niezależnego sądownictwa. 13 grudnia kojarzy się Polakom z zabieraniem namiastki wolności. Teraz władza też zabiera Polakom to, co najważniejsze:  zabrała już Trybunał Konstytucyjny, zabrała już publiczne media, przekształciła je w rządową, propagandową, czasami plugawą tubę rządową, zabrała autonomiczną prokuraturę, chciała, żeby dowody pochodzące z prowokacji mogły być wykorzystywane w sądzie, zamieniła organizacje pozarządowe w rządowe organizacje pozarządowe, czyli w coś, co jest nieznane w przyrodzie, no, może z wyjątkiem paru krajów - mówił b. szef MON.

 

I zapytał senatorów PiS: Co wam Polacy uczynili, że odbieracie im prawo do bezstronnego, sprawiedliwego rozpatrywania sprawy przez niezależny i obiektywny sąd.

 

polsatnews.pl

 

 

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie