Dziennikarka Polsat News Ewa Żarska z nagrodą w konkursie "MediaTory"

Polska
Dziennikarka Polsat News Ewa Żarska z nagrodą w konkursie "MediaTory"
Łobzowska Studio/MediaTory/Facebook.com

Nasza redakcyjna koleżanka otrzymała nagrodę w kategorii "ReformaTOR" za reportaż "Mała prosiła, by jej nie zabijać". Materiał był podsumowaniem półrocznej pracy dziennikarki nad zdemaskowaniem podejrzanego o pedofilię Krzysztofa P. "Piotra". Po ustaleniach Żarskiej odwieszono śledztwo w jego sprawie na wniosek Prokuratora Generalnego.

"Za zbadanie sprawy i zdemaskowanie pedofila, na którego groźne wpisy internetowe nie reagowały organy prawa. Za szybkość działania i szokujący reportaż, pogrążający funkcjonowanie systemu. Za kilkumiesięczne dziennikarskie śledztwo i zgromadzenie informacji, umożliwiających wznowienie działań prokuratorskich w tej sprawie i wydanie listu gończego za podejrzanym" - głosiło uzasadnienie nominacji dla Ewy Żarskiej.

 

"Pedofil opisujący porwania, gwałty, w końcu morderstwa  dzieci, nigdy nie został sprawdzony przez śledczych. Tak to mną wstrząsnęło, że nie wyobrażałam sobie, iż miałabym się tym nie zająć" - podkreślała wcześniej autorka reportażu. 

 

Krzysztof P. przebywa obecnie w areszcie domowym w Petersburgu

 

Dziennikarze Polsat News z nominacjami

 

Nagroda w kategorii "ReformaTOR" jest wyróżnieniem dla dziennikarzy lub redakcji, których publikacje lub materiały przyczyniają się bądź tworzą warunki do poprawy rzeczywistości w danej sferze życia społecznego.

 

Organizatorami 11. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński.

 

Poza Ewą Żarską, do nagrody nominowano także dziennikarzy Polsat News - Beatę Lubecka, Annę Krawczyk-Szot, Piotra Mirowicza i Andrzeja Wyrwińskiego.

 

polsatnews.pl

mta/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie