Radny PiS z Puław wracał z kolacji. Miał 1,6 promila i wylądował w rowie

Polska
Radny PiS z Puław wracał z kolacji. Miał 1,6 promila i wylądował w rowie
YouTube/wPuławach

33- letni Artur K., puławski radny PiS i dyrektor biura posła tej partii Krzysztofa Szulowskiego, wracał w nocy z czwartku na piątek z kolacji. Prowadził samochód mając 1,6 promila. Nie zachował nalżytej ostrożności podczas wyprzedzania innego pojazdu i wpadł do rowu.

Do wypadku doszło w nocy z czwartku na piątek, około godz. 1, na drodze krajowej nr 12 w Kurowie (woj. lubelskie), 33-letni kierowca opla wyprzedzał inny samochód i nie zachował przy tym odpowiedniej ostrożności.

 

Wziął udział w uroczystej kolacji 

 

- Opel wypadł z drogi i wpadł do rowu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie okazało się, że nie doznał poważniejszych obrażeń - powiedziała Ewa Rejn-Kozak z puławskiej policji w rozmowie z "Kurierem Lubelskim". Badanie alkomatem wykazało, że 33-latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

 

- Jeszcze dziś zatrzymany usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości - dodała Rejn-Kozak.

 

Radnemu grozi za to kara do dwóch lat więzienia. Jeśli zostanie skazany prawomocnym wyrokiem, automatycznie utraci mandat radnego.

 

W czwartek wieczorem radni z Puław wzięli udział w uroczystej kolacji razem z delegacją z partnerskiego miasta Bojarka na Ukrainie. Uczestniczył w niej również Artur K.

 

 

"Artur K. znany był ze swojego zaangażowania"

 

Poseł Krzysztof Szulowski wydał oświadczenie w sprawie Artura K., który jest dyrektorem jego biura.

 

"Dotychczas Artur K. znany był ze swojego zaangażowania, operatywności i profesjonalnego wypełniania swoich obowiązków. Tym większe zaskoczenie jego nieodpowiedzialnym zachowaniem. Z tego powodu w trybie natychmiastowym podjąłem decyzję o zakończeniu z nim współpracy w ramach działalności biura poselskiego i zgłoszeniu wniosku o wykluczeniu ze struktur Prawa i Sprawiedliwości" - czytamy w oświadczeniu posła Szulowskiego.  

 

"Jestem subtelną kombinacją artystycznej duszy" 

 

Radny PiS z Puław jest m.in. przewodniczącym komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki oraz prezesem stowarzyszenia "Przeszłość-Przyszłości" i prezesem klubu sportowego SKS Leokadiów. W przeszłości był asystentem posłanki Małgorzaty Sadurskiej.

 

Radny na swoim oficjalnym profilu na jednym z portali społecznościowych opisywał siebie: "Jestem subtelną kombinacją artystycznej duszy o pragmatycznym podejściu do życia i sensownym spojrzeniu na świat". 

 

Na pierwszym miejscu wśród zainteresowań wymienił prawo.

 

Ten oficjalny profil został już usunięty z portalu.  

 

 

Kurier Lubelski, polsatnews.pl

 

 

 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie