Wiózł młodzież na obóz sportowy. Był pijany

Polska
Wiózł młodzież na obóz sportowy. Był pijany
WITD Katowice

Kierowca litewskiego autobusu przewożącego młodzież z Litwy na zawody sportowe do Zabrza prowadził mając ponad 0,8 promila alkoholu we krwi. Jechał ze zmiennikiem. Obaj kierowcy od początku kontroli, prowadzonej przez śląskich inspektorów transportu drogowego, byli przestraszeni i zdenerwowani.

Inspektorzy zatrzymali w piątek w Siewierzu (woj. śląskie) litewski autobus przewożący młodzież z Litwy na zawody sportowe do Zabrza.  


Pojazd prowadziła załoga dwuosobowa. Jak wynikało z danych zwartych w formularzach podróży oraz w tachografie, podróż trwała już całą noc, rozpoczęła się bowiem o  godzinie 20 poprzedniego dnia.

 

Obaj kierowcy od samego początku kontroli byli przestraszeni i zdenerwowani. Przyczyna takiego zachowania stała się jasna, gdy inspektorzy przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się bowiem, że jeden z nich, który w momencie kontroli prowadził autobus, miał ponad 0,8 promila.

 

Sąd, oprócz wymierzenia kierowcy kary grzywny wysokości 600 zł, zatrzymał mu prawo jazdy i wydał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na terenie Polski przez pół roku. 

 

polsatnews.pl

grz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie