"Ja się nie boję spotkania z Markiem Jakubiakiem". Działaczka Partii Razem, która oskarżyła posła Kukiz'15 o molestowanie

Polska

- Wierzę, że sądy w Polsce są sprawiedliwe i rozstrzygnięcie w tej sprawie będzie po mojej stronie - skomentowała w programie "Graffiti Popołudniowe" Justyna Samolińska, działaczka Partii Razem, pozew, jaki przeciwko niej złożył w piątek poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak. Samolińska zarzuciła wcześniej Jakubiakowi molestowanie i składanie niemoralnych propozycji.

Jakubiak żąda przeprosin i zadośćuczynienia w wysokości 20 tys. złotych. Samolińska powiedziała, że jest "absolutnie przekonana", że Jakubiak nie wygra z nią w sądzie w tej sprawie.


- My też zamierzamy pozwać Marka Jakubiaka oraz Pawła Kukiza, którzy po raz kolejny nazwali działaczy Partii Razem komunistami  - powiedziała Justyna Samolińska  programie "Graffiti Popołudniowe".

 

- My nawiązujemy do tradycji demokratycznej lewicy - podkreślała Samolińska.

 

"Różne inne sytuacje z udziałem pana Jakubiaka"

 

Wracając do sprawy oskarżeń o molestowanie Samolińska powiedziała o braku dowodów, braku np. nagrania, że "nikt w takiej sytuacji tego nie nagrywa". 

 

- Chciałaby przypomnieć o tym, żeby to uprawdopodobnić, różne inne sytuacje, które miały miejsce z udziałem pana Jakubiaka.  Wszyscy znają jego zdjęcie, jak ciągnie posłankę ze swojego klubu za włosy - mówiła działaczka.

 

Piotr Witwicki, prowadzący program, zauważył, że ta posłanka nie miała nic przeciwko temu zachowaniu. - W krótkim czasie po tym, kiedy komentowała to zdarzenie, mówiła, że jej to nie odpowiadało - powiedziała Samolińska. Dodając, że "prawdopodobnie posłanki z klubu Kukiz'15 nie mają łatwego życia".

 

"Jasne nawiązanie do seksu oralnego"

 

Przypomniała również sprawę posłanki Nowoczesnej, która opuszczała w proteście studio telewizyjne w trakcie jednego z programów. - Marek Jakubiak powiedział wówczas, że nie zdziwiłby się, gdyby wyszła spod stołu, co zarówno przez niego, jaki i jego kolegów w studio, jak i bardzo wielu internautów, którzy to kokmentowali, było jasnym nawiązaniem do seksu oralnego.

 

- Tego typu wypowiedzi, tego typu odzywki, pojawiają się w przypadku pana Marka Jakubiaka bardzo często. To jest symptomatyczne. Jest bardzo wielu takich mężczyzn w poolskim społeczeństwie - stwierdziła Samolińska.

 

polsatnews.pl

 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie