Demi-Leigh Nel-Peters została nową Miss Universe

Świat
Demi-Leigh Nel-Peters została nową Miss Universe
PAP/EPA/PAUL BUCK

Demi-Leigh Nel-Peters z Republiki Południowej Afryki w niedzielę wygrała konkurs na najpiękniejszą kobietę świata, Miss Universe. 22-latka zamierza promować wiedzę o zapobieganiu AIDS oraz kursy samoobrony dla kobiet. Ceremonia koronacji Miss Universe odbyła się w Las Vegas w niedzielę wieczorem (czasu lokalnego).

- HIV i AIDS to bardzo poważny problem w moim kraju, więc chcę działać na rzecz zwiększania wiedzy o tym zjawisku - powiedziała Nel-Peters dziennikarzom. Zapytana o największe wyzwanie stojące obecnie przed kobietami, Nel-Peters, która niedawno zdobyła dyplom z zarządzania, wskazała nierówne wynagradzanie kobiet i mężczyzn za tę samą pracę.

 

PAP/EPA/PAUL BUCK

 

 

Zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu pochodzi z Sedgefield na południu RPA. W swoim kraju współtworzyła program szkoleń z samoobrony dla kobiet, po tym jak została obrabowana miesiąc po koronacji na Miss RPA.

 

Druga w historii triumfatorka z Południowej Afryki

 

Oprócz tytułu najpiękniejszej kobiety świata Nel-Peters przez rok, do wyboru swej następczyni, będzie otrzymywać pensję, prawo do korzystania z luksusowego apartamentu w Nowym Jorku i inne nagrody. Jest drugą w historii konkursu zwyciężczynią z RPA.

 

PAP/EPA/PAUL BUCK

 

 

Tytuł pierwszej wicemiss trafił do Miss Kolumbia Laury Gonzalez, a drugiej wicemiss - do Miss Jamajka Daviny Bennett.

 

Debiut reprezentantek Kambodży, Laosu i Nepalu

 

W tegorocznej edycji konkursu Miss Universe uczestniczyły aż 92 kobiety z całego świata, w tym po raz pierwszy reprezentantki Kambodży, Laos i Nepalu.

 

Polskę reprezentowała Katarzyna Włodarek, druga wicemiss Polonia 2016. 26-latka, która jest w trakcie studiów doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu i specjalizacji z zakresu dermatologii, wystąpiła w białej sukni narodowej inspirowanej godłem Polski projektu Agaty Wojtkiewicz oraz w kobaltowej sukni wieczorowej autorstwa Patrycji Kujawy.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie