Gwałt na komendzie policji w Brodnicy. Funkcjonariusz aresztowany

Polska

Przestępstwa miał dopuścić się podoficer, który pełnił służbę w izbie zatrzymań Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy. Domniemany sprawca gwałtu na 25-latce został zwolniony ze służby, a we wtorek usłyszał zarzuty. Został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

"Sąd Rejonowy w Brodnicy podzielił argumenty zawarte we wniosku o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące ze względu na wysoką karę grożącą podejrzanemu, a także obawę podjęcia przez niego działań niezgodnych z prawem, mataczenia w sprawie" - powiedziała we wtorek szefowa brodnickiej Prokuratury Rejonowej Alina Szram.

 

Wcześniej prokuratura skierowała do Sąd Rejonowego w Brodnicy wniosek o zastosowanie aresztu tymczasowego na trzy miesiące, motywując go obawą matactwa oraz grożącą podejrzanemu surową karą.

 

Do zdarzenia miało dojść w sobotę. Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podisnp. Monika Chlebicz poinformowała, że 25-letnia kobieta została wówczas zatrzymana w związku z nakazem doprowadzenia jej do sądu w charakterze świadka. Dzień później 25-latka złożyła zawiadomienie, że została zgwałcona.

 

Policjant zwolniony ze służby

 

W poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Brodnicy wszczęła w tej sprawie śledztwo.

 

Śledczy zabezpieczyli ślady, dowody rzeczowe i zapis monitoringu z miejsca zdarzenia. Dokonano także przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzewanego policjanta.

 

We wtorek 38-letni Krzysztof G. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego i zgwałcenia przy użyciu podstępu i przemocy. Z uwagi na dobro osoby pokrzywdzonej, prokuratura odmawia udzielenia informacji ws. wyjaśnień policjanta.

 

Komenda w Brodnicy wszczęła także postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza. Z uwagi na "rażące naruszenie dyscypliny" został wyrzucony ze służby.

 

polsatnews.pl, PAP

zdr/dro/mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie