"Będę zachęcał do pomocy, aby skończyć z tym rządem". Lech Wałęsa popiera wpis Tuska

Polska

- Ja zawsze uważałem, że należy prać brudy we własnym domu, a już na ojczyznę mówić niekorzystnie na zewnątrz, to dla mnie skandal. Ale to, co wyprawia ten rząd, to że nas za granicą tak ustawia - na faszystów, na niepoważnych, na nieumiejących w demokracji postępować, a jednocześnie kłamie maksymalnie, no to tu nie ma obrony - skomentował w Polsat News b. prezydent twitterowy wpis Donalda Tuska.

- Ja do tej pory wykręcałem się od komentarzy niekorzystnych (o Polsce - red.), ale teraz będę sypał maksymalnie, co mi się niepodoba, niezależnie gdzie. I będę zachęcał do pomocy, aby skończyć z tym rządem - powiedział Wałęsa.

 

Zdaniem byłego prezydenta Unia Europejska "za nami walczy" i my też musimy. - I w związku z tym teraz będę zachęcał, by wszędzie gdzie tylko się pokaże coś nie takiego, natychmiast komentować i mówić: to są ci niepoważni ludzie, przypadkowo demokracja wystawiła takich, no i będziemy bronić tej innej części narodu - stwierdził Wałęsa.

 

"To oni mówią przeciwko Polsce"

 

Ocenił, że wpis Tuska, "to nie jest kalanie własnego gniazda". - Jeśli takie zachowanie jest rządowe, premiera, no to kto tu kala? Oni kalają, ustawiają nas, że my jesteśmy faszyści, to oni pokazują, że Polska tak wygląda (...) oni mówią przeciwko Polsce, a nie my myślący inaczej, europejsko - podkreślił były prezydent.

 

Całą rozmowa z Lechem Wałęsą można obejrzeć w załączonym materiale filmowym.

 

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał w niedzielę na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

 

Polsat News, polsatnews.pl

paw/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie