Macierewicz szczyci się "wyjaśnieniem tragedii smoleńskiej". Posłanka PO pyta o szczegóły

Polska
Macierewicz szczyci się "wyjaśnieniem tragedii smoleńskiej". Posłanka PO pyta o szczegóły
Polsat News

"Podczas konferencji podsumowującej dwa lata rządów PiS Pan Minister prezentując osiągnięcia swojego resortu w ostatnim punkcie wymienia »wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej«". W związku z tym kierujemy do Pana Ministra prośbę o przedstawienie na piśmie wyjaśnienia tragedii smoleńskiej" - napisała posłanka PO Agnieszka Pomaska w środę do szefa MON Antoniego Macierewicza,

W środę Macierewicz na konferencji prasowej z udziałem kierownictwa MON przedstawił "stan realizacji zadań w resorcie obrony narodowej po 2 latach od objęcia urzędowania".

 

Pomaska sprawdza

 

Na banerze opublikowanym na stronie ministerstwa wymienione są najważniejsze osiągnięcia Macierewicza. Wykaz otwierają: powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej, realizacja postanowień szczytu NATO w Warszawie "wojska NATO i USA na terytorium Polski", budowa potencjału sił zbrojnych RP "dwustutysięcznej armii przyszłości". Jako ostatni punkt na banerze umieszczono "wyjaśnienie tragedii smoleńskiej".

 

- Minister się "chwali", więc mówię "sprawdzam". Pytamy Ministra o szczegóły wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej - napisała Pomaska na Twitterze i opublikowała pismo do Macierewicza.

 

 

"Prawda w rocznicę katastrofy"

 

10 października podczas obchodów 90. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej Jarosław Kaczyński powiedział, że za sześć miesięcy, w kolejną rocznicę katastrofy Polacy poznają prawdę:

 

"I będzie prawda. Prawda, której jeszcze dzisiaj nie znamy, i ja jej nie znam, ale prawda, albo stwierdzenie: "dzisiaj, w tych okolicznościach, które mamy, tej prawdy do końca ustalić się nie da". Ale zostanie to powiedziane uczciwie, powiedziane Polakom, polskiemu społeczeństwu, polskiemu narodowi, bo to się Polakom po prostu należy"

 

27 października Antoni Macierewicz stwierdził, że Kaczyński "przyjął do wiadomości, iż do wiosny przyszłego roku jakieś fragmenty mogą nie zostać ustalone". Zaznaczył, że nie jest to możliwe, bo nie będzie wystarczająco dużo czasu, by przeanalizować np. wyniki wszystkich badań, związanych z ekshumacjami zwłok ofiar katastrofy.


Natomiast - przekonywał - "dzisiejszy stan wiedzy pozwala zapewnić, że jeśli chodzi o techniczne przyczyny katastrofy, one zostaną bardzo dokładnie przedstawione".

 

polsatnews.pl

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie