Kłopoty polskiego samolotu podczas lądowania w Austrii. Pilot zapobiegł katastrofie

Świat
Kłopoty polskiego samolotu podczas lądowania w Austrii. Pilot zapobiegł katastrofie
YouTube/euronews

Dramatyczne chwile przeżyli pasażerowie polskiego samolotu linii Enter Air, który podczas próby lądowania przy silnym wietrze omal nie rozbił się o płytę lotniska w Salzburgu w Austrii. Pilot w ostatniej chwili wykonał manewr, który uratował maszynę przed katastrofą.

Warunki pogodowe nad lotniskiem w Salzburgu były w minioną niedzielę wyjątkowo niekorzystne. Porywy wiatru dochodziły do 180 km/h. 

 

Czarterowy samolot lecący z Frankfurtu nam Menem miał problemy z silnym wiatrem już podczas lotu, jednak pilot siedzący za sterami Boeinga 737 postanowił podjąć próbę lądowania.

 

Tuż przed zetknięciem z płytą lotniska w samolot uderzył silny boczny wiatr, który niebezpiecznie przechylił maszynę w prawą stronę. Niewiele brakowało, a samolot zahaczyłby skrzydłem o ziemię.

 

 

Pilot zachował jednak zimną krew i aby uniknąć katastrofy podjął błyskawiczną decyzję o ponownym poderwaniu samolotu w powietrze. Tylko dzięki jego refleksowi udało się uniknąć tragedii.   

 

 

Manewr się udał, jednak po konsultacjach z wieżą kontroli lotów załoga podjęła decyzję o powrocie na lotnisko we Frankfurcie nad Menem, gdzie samolot wylądował bezpiecznie półtorej godziny później.

 

avherald.com, polsatnews.pl

dk/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie