Premier przedstawiła prezesowi PiS plan rekonstrukcji rządu. Mazurek: zmiany będą nieco odłożone w czasie

Polska
Premier przedstawiła prezesowi PiS plan rekonstrukcji rządu. Mazurek: zmiany będą nieco odłożone w czasie
Polsat News
Zdjęcie archiwalne

- Podczas poniedziałkowego spotkania z prezesem PiS premier Beata Szydło przedstawiła plan rekonstrukcji rządu - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. - Premier przedstawiła głównie zmiany dotyczące struktury rządu, w mniejszym stopniu zmiany personalne, a to oznacza, że rekonstrukcję trzeba przeprowadzić łącznie i będzie ona nieco odłożona w czasie - powiedziała rzecznik PiS Beata Mazurek.

Dodał, że "zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane, a po ich zakończeniu zostaną ogłoszone".

 

- Zmiany personalne w składzie Rady Ministrów będą wynikiem zaproponowanych zmian strukturalnych - powiedział rzecznik rządu.

 

Mazurek, powiedziała w "Wiadomościach" TVP, że premier w rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim przedstawiła "głównie zmiany dotyczące struktury, czyli zmiany instytucjonalne".

 

- W mniejszym stopniu zaproponowała zmiany personalne, a to dla nas oznacza jedno, że z całą pewnością tę rekonstrukcję trzeba przeprowadzić łącznie i będzie ona nieco odłożona w czasie - powiedziała.

 

- Terminu nie znam, więc konkretnie nie powiem kiedy, ale na pewno nie będzie to ten termin, o którym wcześniej mówił rzecznik rządu, że to będzie połowa listopada - dodała.

 

 

Premier Szydło zapowiedziała pod koniec października, że w najbliższym czasie będą zmiany w rządzie; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Zaznaczyła, że poinformuje o nich w ciągu kilkunastu dni.

 

Kwestia rekonstrukcji rządu miała być tematem zaplanowanego na miniony piątek spotkania kierownictwa PiS oraz liderów partii koalicyjnych. Spotkanie zostało jednak przełożone ze względu na stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego i odbędzie się - jak poinformował szef klubu PiS Ryszard Terlecki - w tym tygodniu.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie