Kaczyńskiego "zmógł wirus". Spotkanie kierownictwa PiS przełożone

Polska
Kaczyńskiego "zmógł wirus". Spotkanie kierownictwa PiS przełożone
Polsat News

Zaplanowane na piątek spotkanie kierownictwa PiS oraz liderów partii koalicyjnych, które miało dotyczyć m.in. rekonstrukcji rządu, zostało przełożone - poinformował wicemarszałek Senatu, wiceprezes Polski Razem Adam Bielan.

- Te rozmowy muszą być przełożone na przyszły tydzień. Prezesa Jarosława Kaczyńskiego zmógł wirus - od kilku dni jest w domu, lekarze zalecają, żeby do końca tygodnia z domu nie wychodził - podkreślił Bielan w RMF FM.

 

Dopytywany, kiedy dokładnie odbędzie się to spotkanie, odparł: "Jak prezes wróci do pracy".

 

Z powodu choroby prezes PiS Jarosław Kaczyński nie weźmie także udziału w sobotnim kongresie Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencji Zjednoczeniowej - poinformowała w piątek na Twitterze rzeczniczka partii Beata Mazurek.

 

Bielan dodał, że na spotkanie z kierownictwem PiS, zaproszeni zostali też liderzy partii koalicyjnych - Jarosław Gowin (Polska Razem) i Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska).


Wicemarszałek dodał, że rekonstrukcja nastąpi po 16 listopada. 

 

 

"Nie ma żadnego parytetu"

 

Wiceprezes Polski Razem pytany, czy jego ugrupowanie ma zapewnione konkretne ministerstwa, których będzie bronić, odparł: "Nie, tak nie jest. Oczywiście nie ma żadnego parytetu. To są decyzje merytoryczne, podejmowane przez premiera i przez liderów koalicji".

 

Również wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował na Twitterze, że spotkanie kierownictwa PiS, odbędzie się w przyszłym tygodniu.

 

O tym, że w najbliższych dniach kierownictwo PiS spotka się ws. rekonstrukcji rządu, Terlecki powiedział w czwartek na antenie Radia Kraków. Jak zapowiedział, zmiany w rządzie nastąpią w połowie listopada, a premier Beata Szydło utrzyma stanowisko.

 

Szef klubu PiS pytany o skalę zmian w rządzie, i o to, czy dotyczyć one będą tylko ministerstwa zdrowia, odpowiedział: "Zobaczymy. Nie chcę przesądzać dzisiaj. Nie powiem czego dotyczą zmiany, nie wskażę też skali".

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie