Areszt dla 38-letniego Ukraińca. Podejrzany o zamordowanie rodaka w Gdańsku

Polska
Areszt dla 38-letniego Ukraińca. Podejrzany o zamordowanie rodaka w Gdańsku
PAP/Jan Dzban

Sąd Rejonowy w Gdańsku podjął w niedzielę decyzję o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 38-letniego mężczyzny, podejrzanego o zamordowanie swego rodaka. Zatrzymany, który przyznał się do śmiertelnego ataku nożem usłyszał w sobotę zarzut zabójstwa. Prokuratura zdecydowała już o skierowaniu go na badania sądowo-psychiatryczne.

Z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny wystąpiła do sądu prokuratura, która w sobotę przedstawiła mu zarzut zabójstwa.

 

Pełniąca obowiązki rzeczniczki prasowej Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, prok. Grażyna Wawryniuk powiedziała, że ze względu na postawiony zarzut zabójstwa podejrzany zostanie poddany badaniom sądowo-psychiatrycznym.

 

Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do morderstwa.

 

Zadał kilka ciosów nożem

 

w środę, 1 listopada w mieszkaniu podczas imprezy z udziałem pokrzywdzonego, podejrzanego i kilku innych osób (wszyscy byli obywatelami Ukrainy) doszło do zatargu pomiędzy pokrzywdzonym a podejrzanym i na tle tego konfliktu, doszło do zdarzenia, w którym śmierć poniósł jeden z mężczyzn.

 

Do śmiertelnego ugodzenia nożem doszło poza lokalem, przy gdańskim Trakcie św. Wojciecha.

 

Po dokonaniu zabójstwa 38-latek próbował uciec na Ukrainę. W czwartek został zatrzymany na przejściu granicznym w Medyce. Wcześniej policja zatrzymała czterech Ukraińców, którzy zostali przesłuchani jako świadkowie.

 

Grozi mu dożywocie

 

Zarzucane mężczyźnie przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż osiem lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl, PAP

mr/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze