"Szybki i wściekły" 10-latek. Zabrał mamie auto i pędził 160 km/h po autostradzie

Świat
"Szybki i wściekły" 10-latek. Zabrał mamie auto i pędził 160 km/h po autostradzie
Ohio State Highway Patrol

Policja z amerykańskiego stanu Ohio otrzymała zgłoszenie, że autostradą w okolicach Cleveland porusza się auto prowadzone przez kilkuletniego chłopca. Funkcjonariusze rzucili się w pościg. Auto prowadzone przez 10-latka jechało z prędkością 160 km/h. Policjanci po zatrzymaniu wyciągnęli małoletniego uciekiniera przez okno samochodu i skuli go kajdankami.

Pościg zarejestrowała kamera umieszczona w radiowozie. Na nagraniu widać, jak samochód 10-latka mknie poboczem, usiłując uciec jadącym za nim policjantom. Kiedy próbuje wrócić na autostradę, z impetem uderza w stojący przy drodze znak. Wtedy do samochodu podbiegają funkcjonariusze.

 

 

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Chłopiec trafił do pobliskiego szpitala na badania, a następnie do ośrodka dla nieletnich, skąd odebrała go matka.

 

Jak informowały lokalne media chłopiec podczas zatrzymania miał kopać i opluć funkcjonariuszy. Podczas przesłuchania powiedział, że zabrał auto, ponieważ chciał zrobić mamie na złość. Miała być to zemsta za nałożoną na niego karę.

 

Policja nie informuje o ewentualnych zarzutach jakie postawi 10-latkowi.

 

wprost.pl, fox32chicago.com, polsatnews.pl

 

nro/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie