Brawurowa jazda bmw skończyła się tragicznie. Zginęły dwie 17-latki. Kierowca skazany na rok więzienia

Polska
Brawurowa jazda bmw skończyła się tragicznie. Zginęły dwie 17-latki. Kierowca skazany na rok więzienia
Polsat News

Na rok pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Opolu 21-letniego Łukasza Ł. który spowodował wypadek drogowy. Jego ofiarą były dwie 17-latki. Wyrok jest prawomocny. Kierowca i jego pasażerowie z brawurowej jazdy zrobili sobie zabawę. Nastolatki fotografowały prędkościomierz samochodu i na bieżąco chwaliły się tym w sieci.

Do zdarzenia doszło w lutym ubiegłego roku w okolicy Namysłowa. W prowadzonym przez Łukasza Ł. osobowym bmw jechało pięć młodych osób.

 

W pewnym momencie, jadąc w terenie zabudowanym z prędkością nie mniejszą niż 150 km/h, samochód wypadł z jezdni na łuku drogi. W wyniku wypadku dwie 17-latki poniosły śmierć. Pasażerowie w stanie ciężkim trafili do szpitala.

 

Sąd pierwszej instancji wymierzył oskarżonemu karę roku więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Od tego wyroku odwołał się prokurator i oskarżyciele posiłkowi.

 

Sąd apelacyjny zaostrzył karę skazując Łukasza Ł. na rok pozbawienia wolności. Dodatkowo oskarżony ma 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i musi wypłacić poszkodowanym oraz ich rodzinom ponad 40 tysięcy złotych tytułem nawiązki.

 

PAP

 

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie