"Byłby łatwiejszym celem do ataku, dziś siedzi w drugim rzędzie". Jakubiak o Kaczyńskim na stanowisku premiera

Polska

- Myślę, że powinien, choć nie wiem, czy podoła - powiedział w programie "Graffiti" poseł Kukiz’ 15 Marek Jakubiak, zapytany o to, czy Jarosław Kaczyński powinien zostać szefem rządu zamiast Beaty Szydło. - Trzeba powiedzieć sobie jasno. Kaczyński nie ma 18 lat, a praca na stanowisku premiera, to jest tyranie po kilkanaście godzin dziennie - dodał gość Polsat News.

- Nie wiem, czy Kaczyński zrezygnuje z takiego życia: idzie spać o 4:00 rano, budzi się o 8:00. To jest spokojne życie, takie ustabilizowane. Życie premiera zupełnie na czym innym polega - podkreślił poseł.


"Może już jest sparzony"


Na uwagę Piotra Witwickiego, że prezes PiS zna życie premiera, bo stał już na czele rządu (od 14 lipca 2006 do 16 listopada 2007 ), Jakubiak odpowiedział, że prezes Kaczyński sprawował tę funkcję "krótko i dynamicznie".


- Może już jest sparzony tamtym okresem i tak nie bardzo się dlatego pcha do bycia premierem - dodał poseł Kukiz’15.


"To jest bardzo wygodna pozycja"


Jego zdaniem, "z punktu widzenia opozycji Kaczyński byłby łatwiejszym celem do ataku". 

 

- Dzisiaj siedzi w drugim rzędzie, a i tak rządzi Polską i to jest bardzo wygodna pozycja, biorąc pod uwagę taktykę - dodał Jakubiak.


"Mamy bardzo drogie państwo"


Jakubiak uważa także, że "nie możemy przekazać 6 proc. (PKB - red.) na lekarzy dlatego, że mamy bardzo drogie państwo i trzeba od tego drogiego państwa zacząć".


- Zobaczyć, gdzie można to państwo ograniczyć: w ilości urzędników, w ilości pieniędzy wydawanych na obsługę nas obywateli i wtedy znaleźć pieniądze na lekarzy - tłumaczył.


"Po co pośredniaki, jeśli nie ma bezrobocia?"

 

- Jeżeli nie mamy bezrobocia, to po co nam urzędy pracy? - pytał. - To jest prawie 4 mld zł rocznie - dodał.


- Jeżeli do tej pory tolerujemy w myśl tej demokracji Ochotnicze Hufce Pracy - co jest flagowym projektem socjalizmu - i one dziś zmieniają tylko nazwę, ale 300 mln zł co roku na nie idzie, to ja się pytam: gdzie mamy rozsądek w głowie? - mówił Jakubiak.


"Skończy się to podwyżkami podatków"


Jak podkreślił, "tworzenie w dalszym ciągu państwa teoretycznego, tolerowanie takiego państwa nie ma głębszego sensu dlatego, że skończy się to podwyżkami podatków".

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie