"Bolo", "Buła", "Czołg" i "Jogi" zatrzymani za handel narkotykami

Polska

Zatrzymani zostali jeszcze "Waldek" oraz dwie kobiety w wieku 26 i 45 lat. Usłyszeli zarzuty za obrót narkotykami. Sześć osób decyzją warszawskiego sądu zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec jednej zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Policjanci ustalili, że szajka uczestniczyła w nielegalnym handlu heroiną, kokainą, marihuaną, amfetaminą i mefedronem.

Grupę rozpracowali policjantów z Wołomina. W prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie śledztwie ustalono, że szajka zajmowała się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w Warszawie oraz powiecie wołomińskim.

 

Pobicia ze skutkiem śmiertelnym, rozboje i wymuszenia


Policjanci ustalili, że grupa składająca się zarówno z kobiet, jak i z mężczyzn, w różnym przedziale wiekowym, uczestniczyła w nielegalnym obrocie heroiną, kokainą, marihuaną, amfetaminą i mefedronem.

 

Kryminalni ustalili też, że osoby zamieszane w ten proceder mogły brać również udział w dokonywaniu innych przestępstw w tym, m. in. w pobiciach ze skutkiem śmiertelnym, rozbojach i wymuszeniach rozbójniczych.

 

Element większego śledztwa


Już pod koniec czerwca wspólne działania policjantów z Wołomina oraz stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw wraz z funkcjonariuszami z innych jednostek garnizonu warszawskiego, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji oraz Centralnego Biura Śledczego Policji, skierowane w przestępczość narkotykową, doprowadziły do zatrzymania 39 osób.

 

Ponad 400 funkcjonariuszy, w trakcie prowadzenia czynności, przeszukało ponad 60 miejsc i ujęło osoby w wieku od 24 do 60 lat.

 

Broń, amunicja i narkotyki


Policjanci znaleźli i zabezpieczyli, m.in. broń palną wraz z amunicją, półprodukty służące do produkcji środków odurzających oraz heroinę, kokainę i mefedron.

 

Podczas przeszukań znaleziono i zabezpieczono również środki odurzające w postaci heroiny, kokainy oraz mefedronu.  Funkcjonariusze zabezpieczali także około 100 tys. złotych oraz wartościowe zegarki, biżuterię i monety kolekcjonerskie.


Sąd na wniosek Prokuratora Prokuratury Okręgowej  Warszawa Praga w Warszawie zastosował wówczas środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów wobec 34 osób.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie