Ogrodzenie przed siedzibą PiS. "Najemcy skarżyli się, że czują się zagrożeni"

Polska
Ogrodzenie przed siedzibą PiS. "Najemcy skarżyli się, że czują się zagrożeni"
Polsat News

Nie zamierzamy odgradzać się od obywateli - mówią przedstawiciele Nowoczesnej, PO i PSL, których zapytaliśmy, czy wzorem PiS zagrodzą dostęp do swoich biur. We wtorek kamera Polsat News zarejestrowała przygotowania do budowy ogrodzenia przed siedzibą PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. PiS, które przed wyborami obiecywało, że będzie bliżej obywateli, nie wyjaśniło, dlaczego stawia ogrodzenie.

- To nie nasza inicjatywa. Spółka Srebrna (która zarządza parkingiem - red.) wystąpiła do nas o zgodę na budowę ogrodzenia. Daliśmy ją pod warunkiem przekazania kluczy i pilota do bramy - poinformowała onet.pl spółka Metropol NH, właściciel nieruchomości.

 

Metalowy płot ma stanąć w miejscu obecnego szlabanu, który odgradza wjazd na parking przed siedzibą PiS


"Tam się co chwilę coś dzieje"


We wtorek chcieliśmy rozmawiać z władzami spółki, ale poinformowano nas, że prezes Małgorzata Kujda jest nieobecna.


- Wielu najemców naszych lokali skarżyło się, że czują się zagrożeni. Boją się o siebie i ich samochody. Tam się co chwilę coś dzieje, więc proszę się nie dziwić, że w końcu ktoś poprosił o rozwiązanie tego problemu - cytuje Kujdę onet.pl. 

 

Srebrna z o.o., zajmuje się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi w Warszawie. Należy do Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego.

 

Na Nowogrodzkiej odbywają się nie tylko narady kierownictwa PiS. To tu prezes Jarosław Kaczyński przyjmuje przedstawicieli rządu i innych gości. To też miejsce manifestacji przeciwników polityki Prawa i Sprawiedliwości.


"Nie boimy się Polaków i jesteśmy otwarci na spotkania"


Co to za ogrodzenie, z czyjej inicjatywy i dlaczego powstaje oraz czy jest montowane na stałe - o to mailowo zapytaliśmy biuro PiS, klub parlamentarny PiS oraz rzeczniczkę PiS Beatę Mazurek. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy.


A czy pozostałe "parlamentarne" partie planują budowę ogrodzenia wokół swoich siedzib?


"PSL w przeciwieństwie do PiS nie ma zamiaru odgradzać się od Polaków, nie planujemy budowy ogrodzenia wokół siedziby partii" - odpisał nam rzecznik PSL Jakub Stefaniak.


"Partia Nowoczesna nie planuje budowy ogrodzenia przed naszą siedzibą na ul. Nowy Świat. Biuro Nowoczesnej znajduje się na jednej z bardziej uczęszczanych ulic przez warszawiaków oraz turystów z całego świata. Decydując się na lokalizację Biura Krajowego w tym miejscu, pokazujemy, że nie boimy się Polaków i jesteśmy otwarci na spotkania z nimi" - odpowiedział klub poselski Nowoczesna.

 

Również PO nie ma takich planów.

 

polsatnews.pl, onet.pl

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie